Jan Synoradzki, legenda Chojniczanki, ma 65 urodziny

Dodane: 2023-10-19

19 października, to dzień urodzin legendarnego zawodnika naszego klubu - Jana Synoradzkiego – poinformował na FB klub Chojniczanka. Urodził się w 1958 roku i jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii Chojniczanki.

Swój ponadprzeciętny talent do gry w piłkę potwierdził w trakcie meczu w 1981 w 1/16 Pucharu Polski z Widzewem Łódź, ówczesnym Mistrzem Polski. Sam zresztą wpisał się w tym meczu na listę strzelców. Legendarna jest już m.in. historia z barażami o III Ligę (odpowiednik II ligi dziś) ze Stalą Jezierzyce w 1984 roku. Na wyjeździe Chojniczanka przegrała 0:1. Rewanż został rozegrany w Chojnicach. Do przerwy Chojniczanka remisowała 0:0. Jan Synoradzki przez pierwsze 45 minut siedział pod budynkiem klubowym z nogą w gipsie.

W drugiej połowie, ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych, zdjął gips, strzelił trzy bramki i to Chojniczanka mogła cieszyć się z awansu. Na swoim koncie ma także grę na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. W sezonie 1985/86 reprezentował barwy Bałtyku Gdynia, dla którego rozegrał wtedy 26 spotkań i strzelił 3 gole. Panu Janowi życzymy przede wszystkim zdrowia oraz dużo szczęścia i pomyślności. Sto lat!

FB MKS Chojniczanka

Jan Synoradzki od 2000 roku pracował w Miejskich Wodociągach, gdzie dziś (19.10) został uroczyście pożegnany z okazji przejścia na emeryturę.