Zagrali na cztery ręce, i na dwóch fortepianach, i na jednej klawiaturze

Dodane: 2024-01-10

Wczoraj (9.01) w sali koncertowej Szkoły Muzycznej odbył się nietypowy koncert. Wykonali go na dwóch fortepianach wykładowcy bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego - Agata Nowakowska-Gumiela oraz Tomasz Gumiela.

Wykonawców przedstawił dyrektor Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Chojnicach Wojciech Daszkowski. Zauważył, że wspólny patron obydwu placówek edukujących muzycznie ma związki z Chojnicami, gdyż współpracował z Franciszkiem Gierszewskim, długoletnim dyrygentem chóru Lutnia i organistą w Farze. Serdecznie podziękował za obecność publiczności, która zajęła prawie wszystkie miejsca w sali koncertowej.

W rolę konferansjerki wcieliła się małżonka p.Tomasza – Agata Nowakowska-Gumiela. W ponadgodzinnym koncercie królowały utwory kompozytorów francuskich i hiszpańskich, które były wykonywane i w wersji na dwa fortepiany, i przy jednym na jednej klawiaturze. Na bis zagrali zagadkę muzyczną. Po kilkunastu taktach publiczność bez problemu rozpoznała, że jest to kolęda.

Tagi: