Umowy na przebudowę ul. Ceynowy zostały podpisane

Dodane: 2024-03-06

Dziś (6.03) władze Powiatu Chojnickiego podpisały umowy ze zwycięzcami przetargu na przebudowę ulicy Ceynowy. Było to możliwe dzięki temu, że Zarząd i Rada Powiatu Chojnickiego zgodziły się zwiększyć pulę pieniędzy na część drogową o 6 mln zł.

Jak pisaliśmy, po otwarciu ofert na nią okazało się, że oferta firmy Marbruk jest zbliżona do kosztorysu, ale przewyższa zaplanowaną do wydania pulę pieniędzy. Natomiast z częścią sanitarną robót nie było problemów i będzie ją realizował chojnicki Ekomel. On właśnie jako pierwszy wejdzie na plac budowy. Najprawdopodobniej roboty zaczną się od strony ul. Derdowskiego. Obie firmy mają 9 miesięcy na zakończenie swego zakresu robót. Jak przekazano na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym nie będzie całkowitego zamknięcia ruchu i objazdów, a będzie ruch wahadłowy. Na ulicy Ceynowy będą budowane dwa z pięciu rond, które w 2024 będą powstawały w Chojnicach. Pozostałe są w ciągu zachodniego obejścia (skrzyżowania z ulicami Człuchowską i Sępoleńską) oraz na Obrońców Chojnic – Gdańska.

Zapytaliśmy starostę Marka Szczepańskiego, mieszkańca pobliskiego Osiedla Bursztynowego, czy na ul. Ceynowy będą docelowo wyspowe progi zwalniające odpowiednie dla autobusów MZK, jak jest dziś. - Nie będzie ich. W zamian będą wyniesione przejścia dla pieszych – wyjaśnił nam. Wyraziliśmy nadzieję na konferencji prasowej, że będą one w wersji łagodnej, która jest na ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Okrężną; a nie w wersji bardziej stromej, jak jest na wyremontowanej w 2023 ul. Rzepakowej.

Na slajdzie moment przekazania umów przez władze powiatu przedstawicielom firm Marbruk i Ekomel.

Tagi: