Powiat ma apetyt na teren zajmowany przez domy komunalne przy Bursie i II LO

Dodane: 2024-03-27

Władze Powiatu Chojnickiego zamierzają pozyskać od Miasta Chojnice nieruchomość zajmowaną przy ul. Świętopełka na zapleczu budynków z II LO, Bursą i Policealnym Studium Medycznym. Aktualnie są na nim dwa parterowe komunalne domy.

Wybudowano je przed laty z tzw. rotacyjnymi mieszkaniami wykorzystywanymi na czas remontów mieszkań komunalnych bądź na wypadek zdarzeń losowych. Ostatecznie zostały zasiedlone na stałe. Podczas poniedziałkowej (25.03) konferencji prasowej starosty Marka Szczepańskiego, którego głównym tematem był rozpoczynający się wkrótce remont części gmachu przy ul. Świętopełka 1 zajmowanej przez II LO, nasz portal zapytał gospodarza, czy jest planowany remont części z Bursą.

- Tam remonty odbywają się na bieżąco, gdyż Bursa pozyskuje własne środki, zarabia. Dyrektor sukcesywnie część tych pieniędzy wydaje m.in. na wymianę instalacji elektrycznych, remonty poszczególnych pomieszczeń. Z Bursą mamy inny problem. Potrzebujemy dla niej więcej miejsc dla uczniów chojnickich szkół średnich. Jest w niej ok. 110 miejsc, a przydałoby się i 50 więcej. Tylu wnioskodawcom jesteśmy zmuszeni odmówić. W nowej kadencji samorządów, o ile będzie nam dane, będziemy przekonywać burmistrza i Radę Miejską, by przekazała nam na cele oświatowe nieruchomość z tymi dwoma parterowymi budynkami mieszkalnymi przy naszych budynkach oświatowych. Zamierzamy na pozyskanym terenie wybudować dodatkowe pomieszczenia dla Bursy i II LO oraz powiększyć boisko – odpowiedział nam starosta Marek Szczepański.

Wniosek w tej sprawie starosta już kiedyś złożył do burmistrza Arseniusza Finstera, ale sprawa nie ruszyła na razie z miejsca. Popiera tę koncepcję także dyrektor II LO Jolanta Wróblewska: - Gros młodzieży z ościennych powiatów z powodu braku miejsc w Bursie rezygnuje z nauki w chojnickich szkołach średnich.

Tagi: