Uroczyste zakończenie I Edycji Akademii `Na straży seniorów`

Dodane: 2024-03-29

W środę 27 marca w sali konferencyjnej Straży Miejskiej odbyło się podsumowanie I Edycji programu „Na straży Seniorów”. Trwała od listopada 2023. Wzięło w nim udział 43 seniorów.

Uczestnicy programu z rąk wiceburmistrza Chojnic Adama Kopczyńskiego i Komendanta Straży Miejskiej Jarosława Piechowskiego odebrali pamiątkowe Certyfikaty ukończenia Akademii, a prelegenci prowadzący poszczególne bloki tematyczne – Certyfikaty przyjaciela Akademii.

W okresie od listopada 2023 r. do marca 2024 r. 43 nestorów uczestniczyło w 5 blokach tematycznych, podczas których mogli nauczyć się podstawowych technik samoobrony, posługiwania komputerem. Mieli okazję spotkać się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, specjalistami od uzależnień i przemocy domowej oraz usłyszeć, jak ustrzec się zagrożeń bezpieczeństwa w życiu codziennym i aktualności prawnych o ruchu drogowym. Seniorzy wypełniając ankietę ewaluacyjną zgodnie oświadczali o tym, iż było warto spotykać się na poszczególnych zajęciach i z niecierpliwością będą oczekiwali kolejnych edycji programu. Jako pierwsze propozycje następnych bloków tematycznych wskazano zajęcia z dietetykiem, zajęcia ruchowe oraz warsztaty z psychologiem.

Spotkanie stało się okazją do wspólnego wypicia kawy oraz wymiany uwag i spostrzeżeń. Warto podkreślić, że Akademia mogła zostać sprawnie przeprowadzona dzięki wielkiej pomocy partnerów zewnętrznych: Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach, Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego w Chojnicach, Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów oraz urzędników Urzędu Miasta w Chojnicach.

Straż Miejska w Chojnicach

 

Tagi: