Starostwo będzie rozmawiać z władzami Brus i Czerska ws. dróg powiatowych

Dodane: 2024-03-29

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetargi na remonty dróg powiatowych, które są na terenach gmin Brusy oraz Czersk. Starosta Marek Szczepański będzie rozmawiał z włodarzami tych gmin ws. finansowego ich udziału w koszcie remontów.

Do 4 kwietnia Starostwo Powiatowe w Chojnicach czeka na oferty firm zamierzających wyremontować dwie drogi powiatowe. Powiat pozyskał na te zadania dofinansowania z Polskiego Ładu oraz z Funduszu Rozwoju Dróg. Przetarg jest dwuczęściowy. Pierwsza część dotyczy drogi z Czerska w stronę Śliwic, a dokładnie odcinka ze Złotowa do granicy z powiatem tucholskim. Liczy on ok. 6 km. Zostanie poszerzony do 6 m, otrzyma także ciąg pieszo – rowerowy. Kosztorys opiewa na 17 mln zł. Odcinek od strony Śliwic jest już wyremontowany, ale nie ma ścieżki rowerowej.

Natomiast w gminie Brusy ma być wyremontowana droga powiatowa przez Czernicę, która łączy dwie drogi wojewódzkie – 235 i 236. Roboty będą prowadzone na odcinku długości 6,4 km. Nie ma w projekcie budowy ścieżki rowerowej. Kosztorys jest na 8,7 mln zł.

Zapytaliśmy na konferencji prasowej z 25.03 starostę Marka Szczepańskiego, czy gmina Czersk dokłada się finansowo do tego remontu. - Gmina Czersk nie określiła się, co do wkładu własnego, ale jeszcze przed rozstrzygnięciem przetargu nie znamy kwoty, którą będziemy od niej oczekiwać. Przed nami niełatwe rozmowy. Takie same rozmowy planujemy przeprowadzić z władzami gminy Brusy ws. drogi przez Czernicę. Zresztą mieliście Państwo (czyli dziennikarze, zapewne na myśli miał starosta obecnych na konwencji KWW Łączy Nas Powiat – przyp. Red.) okazję usłyszeć, jaki to Powiat jest zły, bo po partnersku traktujemy się z gminą Chojnice i miastem Chojnice, a niekoniecznie tak samo to wygląda w przypadku Brus i Czerska – odpowiedział nam starosta Marek Szczepański.

Na slajdzie screen z Google Maps z drogą powiatową przez Czernicę.

Tagi: