UKS Bokser zorganizował Dzień Mocy

Dodane: 2024-03-29

W czwartek 28.03 w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Chojnicach odbył się DZIEŃ MOCY. Impreza składała się z Pokazu Boksu Olimpijskiego i Turnieju siłaczek i siłaczy w wyciskaniu ciężarów na ławeczce w pozycji leżącej.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy BOKSER Chojnice oraz Sklep Suplementy i Odżywki 3P w Chojnicach. W części pierwszej zaprezentowali się pod opieką szkoleniowców Andrzeja Platy oraz Marcina Łęgowskiego zawodnicy UKS BOKSER Chojnice. Podczas pokazu Boksu Olimpijskiego, oprócz drużyny z Chojnic, w ringu wystąpili gościnnie pięściarze z NOVI BOXING Polnica. Odbyło się 9 niepunktowanych walk szkoleniowych. Na szczególne słowa uznania zasłużyli wszyscy startujący pięściarze, którzy zyskali bezcenne doświadczenie i dostarczyli materiału do analizy szkoleniowej.

W części drugiej odbył się Turniej Siłowy. Zgłoszone  zawodniczki oraz zawodnicy zmierzyli się z ciężarami w ramach konkursu Wyciskania na Ławeczce Leżąc. Do rywalizacji zgłosiło się 6 pań oraz 26 panów.  Panie wyciskały ciężar 30 kg. I m. - Agnieszka Solibieda 32; III m. Anita Jażdżewska 10;  IV m. Kornelia Lis 7. Panowie wyciskali wagę masy swojego ciała. I m. Mariusz Marciniak - 36 powtórzeń x 100 kg. II m. Vitalii Chniev - 32 powtórzenia x 85 kg. III m. Marek Windorpski - 24 powtórzenia x 80 kg.

Proponowana przez nas forma aktywności ma już swoją tradycję w kalendarzu chojnickich imprez sportowych. Po dziesięcioletniej przerwie powracamy z DNIEM MOCY. Przedsięwzięcie jest adresowane do sympatyków sportu i rekreacji.  Celem imprezy jest stworzenie dla uczestników możliwości zaprezentowania się przed publicznością w warunkach startowych oraz sprawdzenie własnych możliwości. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom.

Patronami czwartkowego DNIA MOCY byli: Wicemarszałek woj. pomorskiego Leszek Bonna, Starosta Chojnicki Marek Szczepański, Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster.

Andrzej Plata - UKS Bokser

Tagi: