Na dwa miesiące przed zakończeniem prac DK nr 22 do poprawek

Dodane: 2024-05-14

Nowe informacje ws. przebudowy odcinka DK nr 22 z Chojnic do Czerska podało dzisiaj (14.05) Radio Gdańsk. Publikujemy tekst red. Tomasza Klingera. Ilustracją jest screen z zapisu video z naszego przejazdu tą drogą z 28.04 br., gdy przejeżdżaliśmy przez Gutowiec.

Trwająca od 1,5 roku modernizacja drogi krajowej nr 22 między Chojnicami a Czerskiem wymaga zmian projektowych. Okazuje się, że jezdnia w niektórych miejscach jest zbyt wąska dla ciężarówek, które uszkadzają koła. 

Kierowcy podkreślają, że prowadzenie 40-tonowego pojazdu na remontowanej nawierzchni wymaga bardzo dużej ostrożności.  – Chwila nieuwagi może doprowadzić do przecięcia opony, a to wiąże się z dużymi kosztami, którymi przez firmy przewozowe najczęściej zostaje obciążony kierowca – mówi przejeżdżający przez remontowany fragment krajówki w Rytlu pan Andrzej z Pruszkowa. Kolejny kierowca dodaje, że wąskie wysepki znacznie utrudnią dojazd służb na miejsce wypadku. 

Tymczasem rzecznik GDDKiA w Gdańsku Mateusz Brożyna przyznaje, że drogowcy już prowadzą poprawki na wysepkach hamujących ruch w kilku miejscowościach, miedzy innymi w Rytlu i Gutowcu. – Po analizie wielu materiałów i próśb kierowców ciężarówek azyle zostały zmniejszone, a pasy ruchu zyskały dodatkową szerokość. Pozostałe błędy projektowe są cały czas analizowane – przyznaje Mateusz Brożyna. 

Inwestycja za blisko 170 milionów złotych może być droższa, bowiem wykonawca robót będzie brał pod uwagę dodatkowe prace związane z korektą drogi na odcinku 22 kilometrów, która ma być gotowa 15 lipca. 

Radio Gdańsk/Tomasz Klinger

Tagi: