Przekazał klucz do miasta w koszulce profrekwencyjnej

Dodane: 2024-06-08

Dyrekcja, Samorządy Uczniowskie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Chojnicach zorganizowali w miniony piątek (7.06) XXII Piknik Samorządowca. Tegoroczna edycja była pod hasłem „Dzień bez krawata”.

Tym razem część oficjalno – samorządowa odbyła się nie w hali sportowej, a w auli LO im. Filomatów Chojnickich. Jako pierwszy zabrał głos starosta Marek Szczepański, który nawiązał do idei organizowania Pikniku z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Upamiętnia on rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów do lokalnych samorządów, które były 27 maja 1990 roku.

- Jak ważny jest samorząd terytorialny, nie trzeba nikomu mówić. Przez ostatnie osiem lat był ostoją demokracji. Był on miejscem, w którym demokracja mogła się rozwijać – stwierdził starosta Marek Szczepański.

Natomiast reprezentujący władze Chojnic wiceburmistrz Adam Kopczyński skupił się na zachęcaniu młodzieży i ich rodziców do udziału w wyborach do Europarlamentu.

- Nieprzypadkowo ubrałem się dziś w koszulkę profrekwencyjną sprzed wyborów do Sejmu w październiku 2023 roku. Głosowałem w tamtych wyborach na Cyprze stojąc dwie godziny w kolejce. Proszę was u odział w wyborach, nie tylko tych do parlamentu europejskiego – stwierdził zastępca burmistrza.

Po przekazaniu przedstawicielowi Samorządu Uczniowskiego symbolicznego klucza do bram miasta przez Adama Kopczyńskiego, rozpoczęły się potyczki pomiędzy dwiema drużynami złożonymi z samorządowców z miasta, gminy Chojnice i powiatu oraz z uczniów ZS. Rywalizowano m.in. w konkurencji wiązania krawatów na czas, zgodnie z hasłem imprezy. Pomiędzy konkurencjami były występy artystyczne w wykonaniu uczniów.

Tagi: