XXV Przegląd Piosenki Religijnej był jednak w Bazylice Mniejszej

Dodane: 2024-06-08

Jednak nie w Fosie Miejskiej, a w Bazylice Mniejszej, odbył się wczoraj (7.06) jubileuszowy XXV Przegląd Piosenki Religijnej CREDO pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela, patronów Chojnic.

Wystąpiło na nim 54 wykonawców (solistów i zespołów) w czterech kategoriach: klas I-III, IV-VI i VII-VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowe. Przyjechali nie tylko z Chojnic i powiatu chojnickiego, ale i z powiatów człuchowskiego, bytowskiego czy tucholskiego. Najdłuższą drogę do pokonania miała Schola „Słoneczka św. Urszuli” z parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku.

Jak co roku imieniu organizatorów i uczestników tegorocznego przeglądu delegacja udała się z wiązanką kwiatów na grób jednego z inicjatorów CREDO, czyli b.burmistrza Chojnic Leszka – Chamier – Ciemińskiego. Jego żona Lidia była na otwarciu Przeglądu.

Uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Kokowska, Przemysław Woźniak (organista w Bazylice) i s. Michalina Brożyńska. Konferansjerkę tradycyjnie profesjonalnie i z dowcipem poprowadziła Martyna Wacławska – nauczycielka w SP1. Często na „scenie” w Bazylice towarzyszyła jej kilkumiesięczna pociecha.

Organizatorami CREDO była Szkoła Podstawowa nr 1, Bazylika Mniejsza w Chojnicach, Stowarzyszenie „Julian” przy SP1 oraz Chojnickie Centrum Kultury.

Więcej w relacji video, która obejmuje dwa ostatnie występy w kategorii I-III oraz większość w kategorii IV-VI, oraz w fotogalerii. Wyniki Przeglądu w tym miejscu.

Tagi: