Ustalono właścicieli śmieci podrzuconych przy remizie OSP Swornegacie

Dodane: 2024-06-10

W sobotę 1 czerwca rano nieznani wtedy jeszcze sprawcy podrzucili odpady, będące najprawdopodobniej wyposażeniem kampera, przy kontenerach na śmieci ustawionych przy remizie OSP Swornegacie.

Zauważył je tegoż dnia wieczorem Dominik Dykier, radny i sołtys Swornegaci. Niezwłocznie powiadomił o tym wójta Zbigniewa Szczepańskiego.

- Podjąłem wiele działań wraz z policją i strażakami, by ustalić tych brudasów. Na szczęście okazało się, że nie są mieszkańcami gminy Chojnice. Dzięki nagraniom z kamer umieszczonych na remizie okazało się, że bus użyty do wywozów został wypożyczony w Lubinie w województwie dolnośląskim. Jeśli zgłoszą się do sołtysa z przeprosinami i deklaracją wpłaty pewnej sumy pieniędzy na cele społeczne, a także zutylizują te śmieci, to nie zgłosimy sprawy do Prokuratury – zdecydował Zbigniew Szczepański.

- Takiego podrzucania śmieci w tymże miejscu w ostatnich 5 latach było już kilka przypadków. Znajdowaliśmy tam dywany, fotele, kanapy czy anteny satelitarne. Nie ma naszego przyzwolenia na takie zachowania – dodał obecny na czwartkowej (6.06) konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice Dominik Dykier (na zdjęciu z wójtem).

Więcej w nagraniu video z konferencji.

Tagi: