Pierwsze losowanie w Gminnej Loterii Meldunkowej będzie w maju 2025

Dodane: 2024-06-11

Urząd Gminy Chojnice ze względu na wysokie koszty, gdyby realizowała to specjalistyczna firma, samodzielnie przeprowadzi Loterię Meldunkową. Pierwsze losowanie będzie w maju 2025 roku.

Okazało się, że ok. 160 – 170 tys. zł życzą sobie specjalistyczne firmy za kompleksowe zorganizowanie tzw. loterii. Władze Gminy Chojnice zdecydowały więc zainwestować w wyszkolenie jednego z urzędników, który ma uzyskać stosowny certyfikat.

- Zdecydowaliśmy, że uruchamiamy Gminną Loterię Meldunkową. Wszyscy, którzy przemeldują się do Gminy Chojnice od 1 stycznia 2024 do końca roku, wezmą udział w losowaniu bonu o wartości 5000 zł netto. Podatek od nagrody pokryje Gmina Chojnice. Ze względu na to, że uczestnik Loterii będzie musiał okazać kopię PIT-a za rok 2024, losowanie będzie po 1 maja 2025 – poinformował wójt Zbigniew Szczepański na niedawnej konferencji prasowej w Urzędzie Gminy.

Nie jest jeszcze ustalone gdzie będzie można zrealizować zwycięski los, ani nie ustalono precyzyjnie, jakie towary będzie można zakupić, ale na 100% jednym z nich będzie rower. Gmina planuje zarezerwować w swym budżecie na 2025 środki finansowe na 20 bonów. Będą one losowane w proporcji „jeden na dziesięć” pośród nowych obywateli Gminy Chojnice.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej.

Tagi: