Burmistrz i Kamil Kaczmarek debatowali o Straży Miejskiej

Dodane: 2015-12-14

Zapis transmisji debaty pomiędzy burmistrzem Arseniuszem Finsterem i pełnomocnikiem Komitetu Inicjatorów Referendum ws. likwidacji chojnickiej Straży Miejskiej Kamilem Kaczmarkiem. Odbyła się w poniedziałek 14 grudnia 2015 w godzinach 18.00 - 19.06 w sali konferencyjnej Restauracji Sukiennice. Współpraca - Axel Video Studio.

0.00 - Powitanie, otwarcie, przedstawienie uczestników oraz programu Debaty.

1.40 - pytania od Chojnice TV. Do Kamila Kaczmarka: Dlaczego inicjatorzy referendum uważają, że chojnicką Straż Miejską należy zlikwidować?

4.14 - do Arseniusza Finstera: Dlaczego uważa Pan, że Straż Miejską należy zachować?

7.25 - Do Kamila Kaczmarka: Zostało jeszcze kilka dni kampanii referendalnej. Jak ocenia Pan jej dotychczasowy przebieg? Czy każdy z jej elementów zrobilibyście jeszcze raz w identyczny sposób? Co planujecie na ostatnie dni?

9.55 - do Arseniusza Finstera - to samo pytanie jw.

12.45 - Pytania od Internautów. Do Burmistrza od Wojciecha Millera: Czy istnieje projekt uchwały RM o zmianie zasad funkcjonowania SM w Chojnicach? Co będzie zawierał?

16.00 -  Do Kamila Kaczmarka od Wojciecha Millera: Czy zdają sobie sprawę z tego, że referendum może być nieskuteczne (nieważne) ze wzgledu na niską frekwencję? Wtedy SM w Chojnicach nie ulegnie jakimkolwiek przemianom i nic nie zyskają na walce o likwidację SM! Co zamierzają wtedy robić? 

19.30 - do Arseniusza Finstera od Wojciecha Czapiewskiego: W miejskiej komisji d/s oznakowania dróg uczestniczy m.in. Straż Miejska. Jeżeli pracują w takiej komisji, to dlaczego tolerowali i dalej tolerują nieprawidłowe oznakowanie na chojnickich drogach (np. brak oznakowania poziomego miejsc parkingowych - sprawa Emila Rau, czy unikatowe znaki drogowe - tj. takie których nie ma w polskim prawie)? Byli we właściwej komisji, a pomimo tego zaliczyli wpadkę, choć mogli przeciwdziałać i być bardziej aktywni.

23.15 - do Kamila Kaczmarka od Wojciecha Czapiewskiego: Dlaczego w swojej kampanii referendalnej skupiliście się tylko na postępowaniach mandatowych SM? Jeżeli chcecie odwołać straż miejską to za całokształt, a nie tylko za część ich pracy. Dowody tego, że są niepotrzebni miały obejmować również inne aspekty ich służby. Jednak oglądając wasz profil na FB można odnieść wrażenie, że oni tylko wystawiają mandaty, a wiemy, że tak nie jest. To jest tylko uwypuklanie negatywów. Czy wg was jest zbyt mały udział innych zadań w stosunku do liczby strażników?

27.00 - do Kamila Kaczmarka od p.Mirosławy: Każdy zakład pracy, jeśli uważa się, że źle funkcjonuje, poddaje się najpierw restrukturyzacji, dopiero potem likwidacji. Pana interesuje jednak tylko likwidacja SM. Powszechnie wiadomo, świadczą o tym też m.in. nieetyczne metody prowadzenia kampanii, że referendum nie ma charakteru ekonomiczno - społecznego, a polityczny. Czy wobec tego uważa pan za moralne kłaść na szalę walki politycznej likwidację całego zakładu pracy?

30.20 -  do Arseniusza Finstera od Marcina Wałdocha: Jakie podejmie Pan kroki wobec pracowników Straży Miejskiej, po ewentualnym rozwiązaniu tej instytucji? Czy przewiduje Pan zatrudnienie tych funkcjonariuszy na innych stanowiskach w UM?

34.05 - do Kamila Kaczmarka od Marcina Wałdocha: Co Pan zrobi w przypadku, kiedy referendum nie zakończy się prawomocnym wskazaniem wyborców (nie będzie wymaganej frekwencji), czy pogodzi się Pan z wolą mieszkańców?

37.55 - do Kamila Kaczmarka od Marcina Wałdocha: Dlaczego w latach 90., kiedy nie było fotoradarów, miasta powoływały Straż Miejską? Czy zna Pan odpowiedź na to pytanie?

39.35 - pytania wzajemne uczestników debaty. Każdy z nich zadał po dwa, jako pierwszy Kamil Kaczmarek, ostatni - Arseniusz Finster.

54.35 - pytania od publiczności Debaty. Patryk Trzebiatowski - czy burmistrz przeprowadził symulację, jak będzie funkcjonowały komunalne instytucje po ewentualnym zlikwidowaniu SM?

58.00 - Wojciech Czapiewski - Kto będzie rzecznikiem prasowym SM?

59.10 - Patryk Trzebiatowski do Kamila Kaczmarka: Czy rozmawialiście z mieszkańcami miast, gdzie zlikwidowano SM? Czy wiecie, jak teraz funkcjonują te miasta?

1.01.20 - podsumowanie Debaty przez Kamila Kaczmarka i (od 1.02.53) przez Arseniusza Finstera.

Tagi: