Burmistrz - Panie Kaczmarek, Straż Miejska nie będzie lepić pierogów

Dodane: 2016-02-16

O nowelizacji budżetu na 2016 rok, która będzie przyjęta na sesji RM w dniu 22.02.2016, dyskutowali radni z komisji budżetowej na posiedzeniu w dniu 16.02.2016. Wzięli w niej udział także burmistrz Arseniusz Finster oraz Kamil Kaczmarek. 

0.00 - otwarcie obrad przez przewodniczżcego komisji Andrzeja Gąsiorowskiego

2.20 - burmistrz Arseniusz Finster: w uchwale o Strefie Płatnego Parkowania będzie zmiana wysokości opłaty administracyjnej z 20 zł na 17 zł; o nowelizacji budżetu - wspólny z powiatem remont ul. Niemcewicza będzie przesunięty na 2017; o zmianach przynależności ulic miejskich i powiatowych; o przesunięciach w budżecie spowodowanych reformą Straży Miejskiej; Starosta Chojnicki wnioskuje o likwidacje nazwy ulicy Morozowa poprzez włączenie jej do ul. Strzeleckiej; remont siedziby ChCK ma dodatkowe środki w wysokości 2 mln zł, dlatego przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony pod koniec marca;

14.22 - Kamil Kaczmarek: o oszczędnościach dot. Straży Miejskiej, dlaczego nie wdrożono ich wcześniej; o sporze z burmistrzem z 2014 ws. wysokości oszczędności związanych z likwidacją etatu II wiceburmistrza; o podwyżkach wynagrodzenia dla pracowników UM;  kiedy z budżetu 2016 zostaną zdjęte wpływy z mandatów w SM.

22.00 - burmistrz Arseniusz Finster odpowiada Kamilowi Kaczmarkowi

29.00 - Andrzej Gąsiorowski do Kamila Kaczmarka

30.30 - dyskusja z udziałem Marka Bony i Mariusza Brunki

33.40 - Kamil Kaczmarek polemizuje z burmistrzem i przewodniczącym komisji, zarzuca hipokryzję. Od 39.07: "Ja bym na pana miejscu zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego".

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone na Chojnice TV chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Tagi: