PiS na konwencji przedstawił kandydatów na radnych

Dodane: 2018-09-28

Na środowej (26.09) konwencji wyborczej chojnickiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości gościem specjalnym był Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk, który kandyduje na stanowisko burmistrza Miastka w sąsiednim powiecie bytowskim.

Po otwarciu konwencji przez posła Aleksandra Mrówczyńskiego został odśpiewany hymn Polski.  Kolejnym punktem programu było wystąpienie posła (1.40 - 4.25, skrót), w którym pokrótce omówił program wyborczy PiS, którego hasłem jest "Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie". Nie zabrakło w nim odniesienia do słów posła PO Sławomira Neumanna z poniedziałkowej konwencji Koalicji Obywatelskiej, który skomentował działania posła A.Mrówczyńskiego wokół "afery" koszulkowo-szantowej" następującymi słowami: "Na konwencji Koalicji Obywatelskiej doszło do zdarzenia, które nie powinno mieć miejsca w żadnym czasie, także w czasie wyborczym, w żadnym miejscu i przeciw jakiemukolwiek człowiekowi, komukolwiek. Tą zaistniałą sytuacją zajmują się, analizują prawnicy."

Po nim głos zabrał Wicewojewoda Mariusz Łuczyk (4.25 - 6.24, skrót), który zagrzewał do "boju" o samorząd. Następnie przed zgromadzonymi w sali konferencyjnej CE-W kandydatami i przedstawicielami lokalnych mediów oraz TVP Gdańsk pokazał się kandydat na burmistrza Chojnic Bartosz Bluma (6.24 - 7.38, skrót) i zaprezentował pokrótce swój program wyborczy. Kolejną częścią konwencji było przedstawienie kandydatów na radnych w samorządach. W roli konferansjerów wcielili się kandydaci PiS do Sejmiku z okręgu obejmującego powiat chojnicki - Monika Tobolska oraz Szymon Malinowski, natomiast poszczególnych kandydatów przedstawiały tzw. "jedynki" na listach. W naszej relacji umieściliśmy fragment (od 7.38) z listą do Rady Powiatu Chojnickiego w mieście Chojnice, którą otwiera Mirosława Dalecka. W wyborach sprzed 4 lat była na liście PiS jako członek Projektu Chojnicka Samorządność.

Tagi: