Adam Nocoń po przegranej 0-3 z GKS Katowice przestał być trenerem Chojniczanki

Dodane: 2021-05-29

Zarząd Klubu MKS „Chojniczanka 1930” S.A. podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Adamem Noconiem. Zastąpił go Tomasz Kafarski.

Adam Nocoń objął stanowisko trenera Chojniczanki 1.08.2020 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Smółkę. Oficjalny debiut nastąpił 21.08.2020 roku w meczu 1 rundy Pucharu Polski z Olimpią Elbląg, który zakończył się wygraną Chojniczanki 1:0. Łącznie poprowadził Chlubę Grodu Tura w 38 spotkaniach z bilansem 21 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek. Za kadencji trenera Noconia dotarliśmy także do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że to trudny moment i czeka nas wymagający finisz rozgrywek. Wierzymy, że drużynie potrzebny jest wyraźny bodziec dlatego podjęliśmy tę ciężką decyzję. Wszyscy mamy nadzieję, że to odmieni naszą grę i doprowadzi do celu – mówi Prezes Jarosław Klauzo

Adamowi Noconiowi dziękujemy za pracę przy Mickiewicza 12 i życzymy powodzenia na dalszej drodze zawodowej.

Nowym trenerem pierwszego zespołu zostanie Tomasz Kafarski. Pierwszy trening pod wodzą trenera Kafarskiego jest zaplanowany na poniedziałek 31.05.2021.

Tomasz Kafarski urodził się 13.01.1975 roku w Kościerzynie. Pierwszym klubem, który samodzielnie prowadził, była Kaszubia Kościerzyna. Od 2006 roku związany z Lechią Gdańsk, gdzie pełnił funkcję asystenta, a w 2009 roku objął stanowisko pierwszego szkoleniowca zespołu z Gdańska. Przez ponad dwa lata poprowadził Lechię w 93 spotkaniach Ekstraklasy. W 2012 roku został trenerem innego klubu Ekstraklasy – Cracovii. W kolejnych latach pracował w klubach z 1 Ligi –  Flocie Świnoujście, Olimpii Grudziądz, Bytovii Bytów, Górniku Łęczna i ostatnio w Sandecji Nowy Sącz.

Trenerze, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia! 

Tekst i zdjęcie - Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA

Tagi: