Radni z Siennicy Różanej w Lubelskiem przyjeżdżają do Chojnic na sesję

Dodane: 2021-06-08

W najbliższy piątek 11 czerwca w sali obrad chojnickiego ratusza odbędzie się o g. 14 po długiej przerwie stacjonarna sesja Rady. Ale nie będzie to sesja miejskich radnych z naszego miasta. Przyjeżdżają na wyjazdową sesję gminni radni z Siennicy Różanej (ponad 4 tys. mieszkańców) w województwie lubelskim.

W porządku obrad zawarto "Wystąpienie Burmistrza Chojnic dr inż. Arseniusza Finstera" oraz "Dyskusję związaną z możliwościami zagospodarowania rewitalizowanego „Dworku” w Siennicy Różanej oraz nawiązanie współpracy między Samorządem Chojnic i Siennicy Różanej.

Wójt Siennicy Różanej był w 2020 w Chojnicach na jubileuszu 10-lecia Galerii Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego. W relacji z tego wydarzenia na stronie Galerii podano, że "Leszek Proskura, wójt Siennicy Różanej, gdzie powstaje podobna placówka, wyznał, że przyjechał się uczyć do Chojnic...".

Chyba ten pomysł ma w gminie Siennica Różana nie tylko zwolenników. Na lokalnym portalu "Siennicą pod prąd" ukazał się niedawno tekst pt. "Cyrk jedzie do Chojnic na wesoło". Jeden fragment (pisownia oryginalna): "Umiłowany wódz znający się na prawie wszystkim znów wpadł na genialny pomysł. Czy się przedtem skonsultował z lekarzem lub farmaceutą, tego nie wiadomo, ale sądząc po jego „kalibrze i jakości” to warto by było. Otóż w dniach 10-12 czerwca Rada Gminy będzie jechać do Chojnic, a tam ma się odbyć sesja. Do tych samych Chojnic z których pochodzi „profesor rzekomy” i „mistrz” Jutrzenka -Trzebiatowski!? Ktoś zapyta „a po jaką jasną cholerę w Chojnicach?” Odpowiedź jest oczywista… ponieważ w Siennicy ma powstać „Muzeum Kultury Siennickiej”". W dalszej części tekstu jest ... artykuł z portalu chojnice24 z marca 2013 nt. kontroli Komisji Rewizyjnej w Galerii Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego.

Wczoraj (7.06) na swym blogu Marcin Wałdoch tak skomentował planowaną wizytę radnych z Lubelskiego: "(...) Rajcy z południa Polski (Siennica Różana leży 650 km od Chojnic) przyjeżdżają do Chojnic w konkretnym celu. Jakim? Otóż nie jest to żaden interes publiczny. Wójt Siennicy Różanej postanowił zabrać rajców do Chojnic, aby w Chojnicach zostali oni "urobieni" przez towarzystwo Arseniusza Finstera na rzecz przekonania ich co do słuszności zasponsorowania i otwarcia w gminie Siennica Różana galerii...Jutrzenki-Trzebiatowskiego! (...)"

Jak przekazał nam wiceburmistrz Adam Kopczyński, delegacja samorządowców z Siennicy planuje zwiedzić m.in. Chojnickie Centrum Kultury oraz siedzibę Galerii Janusza Jutrzenki Trzebiatowskiego. Sesja będzie transmitowana z sali chojnickiego ratusza na konto na YT Urzędu Gminy w Siennicy Różanej.

Ilustracją artykułu jest screen ze strony UG w Siennicy Różanej.

Tagi: