MKS Chojniczanka podsumowała zbiórkę nakrętek dla Olusia

Dodane: 2021-10-22

W ubiegłym roku przed głównym wejściem na Stadion Miejski Chojniczanka 1930 stanęło metalowe serce na nakrętki. Celem było jak najszybsze napełnianie tego serca nakrętkami, a cały dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na leczenie Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, który walczy z SMA. Klub MKS Chojniczanka podsumował tę akcję, rozpoczyna nową. 

Nasi kibice oraz mieszkańcy Chojnic błyskawicznie włączyli się do akcji. Przez 11 miesięcy trwania zbiórki udało się zebrać 1,5 tony nakrętek! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę i dołożyli swoją cegiełkę do zebrania aż takiej masy nakrętek. Specjalne podziękowania kierujemy również do naszego Partnera – Firmy EMKA, dzięki której wspomniane serce stanęło przy M12 i przez cały czas monitorowała poziom zapełnienia nakrętek wraz z ich wywozem. Nasz Platynowy Sponsor od lat angażuje się w pomoc potrzebującym, z czego jesteśmy niesamowicie dumni.

Zbiórka dla Olka została zakończona, ale to nie oznacza, że metalowe serce zniknie z otoczenia naszego stadionu. Rozpoczynamy nową zbiórkę, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na terapię genową w walce z SMA dla Aleksa Żakowskiego z Chojnic.

Aleks urodził się 8 lipca w szpitalu w Chojnicach. Chłopiec choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to najcięższa i najbardziej agresywna postać tej choroby, oznaczającą śmierć mięśni. Terapia genowa to najbardziej nowoczesne i skuteczne leczenie tej choroby. Polega ona na jednorazowym podaniu leku, bez konieczności ciągłego jeżdżenia do szpitala. Aleks ma szansę na normalne życie, ale koszt podania takiego leku wynosi 9 milionów złotych.

Tekst i grafika - MKS Chojniczanka.

Tagi: