Metoda Montessori w Szkole Podstawowej nr 8

Dodane: 2021-11-23

Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach realizuje projekt pn. Metoda Montessori kluczem do sukcesu dydaktycznego. Jest to projekt na zasadach programu Erasmus + finansowany ze środków PO WER 2014-2020 oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma na celu podniesienie praktycznych umiejętności i kompetencji metodycznych oraz językowych nauczycieli w zakresie nauczania najmłodszych. Koordynatorem projektu jest Ilona Piesik.
 
Uczestniczki projektu Iwona Dampc i Agnieszka Matysiak wzięły udział w szkoleniu "Montessori and Drama in Education Process", które odbyło się w Paryżu we wrześniu br. Była to wspaniała okazja do zaprezentowania Szkoły na arenie międzynarodowej oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.
 
W ramach projektu w dniu 16 listopada 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 8 zorganizowała warsztaty metodyczne dla nauczycieli chojnickich szkół podstawowych dotyczące pedagogiki Marii Montessori. Uczestniczki projektu zaprezentowały główne założenia metody Montessori oraz dalsze plany Szkoły w związku z realizowanym projektem. Już od następnego roku szkolnego 2022/2023 w szkole powstanie klasa Montessori, a elementy metody Montessori będą stosowane podczas zajęć we wszystkich klasach 1-3.
 
Tekst i zdjęcie - SP nr 8 w Chojnicach.
Tagi: