Starosta Szczepański popiera obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Dodane: 2021-12-07

Starosta Marek Szczepański uważa, że obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19, to powinien być ostatni etap mobilizowania społeczeństwa w tej sprawie. To odpowiedź na nasze pytanie, czy jako poseł poparłby wniosek posłów Lewicy, którzy tego domagają się.

Wcześniej, jak stwierdził na wtorkowej (7.12) konferencji prasowej, władze państwa powinny wprowadzić wymóg posiadania tzw. paszportu covidowego, by wejść do obiektów sportowych, kulturalnych czy gastronomicznych. Gdyby to nie poskutkowało zwiększeniem chętnych do zaszczepienia, wtedy powinno się umożliwić pracodawcom sprawdzenie kto z podwładnych jest zaszczepiony, a kto nie. Na końcu właśnie obowiązek zaszczepienia.

Poinformował także, że wszystkie 64 „covidowe” łóżka w chojnickim szpitalu są zajęte. Dwadzieścia dwa z nich zajmują zaszczepieni. Natomiast z 9 respiratorów ogółem, 7 zajmują niezaszczepieni, dwa zaszczepieni. Od 13.12 w punkcie masowych szczepień przy ul. Świętopełka, w którym do tej pory wykonano ok. 20 tys. szczepień, będą dostępne zmniejszone dawki adresowane do dzieci w wieku 5 do 12 lat.

Więcej w naszej relacji video.

Tagi: