LGR Morenka przygotowuje album i film na stulecie ChKŻ

Dodane: 2022-02-25

LGR Morenka przeznacza na realizację okolicznościowego albumu fotograficznego oraz filmu dokumentalnego 50 tys. zł. Okazją do tego jest stulecie powstania w Charzykowach pierwszego klubu żeglarskiego w Polsce.

Poinformowała o tym na konferencji prasowej w UG Chojnice prezes LGR Morenka Grażyna Wera – Malatyńska. Przy okazji zauważyła, że pionier żeglarstwa w naszym regionie Otton Weiland jest z pochodzenia Kosznajdrem. Film jest w trakcie realizacji od trzech lat. Są w nim m.in. wspomnienia pasjonatów żeglarstwa, którzy nie doczekają jego zaprezentowania na obchodach, gdyż zmarli po nagraniu. Film ma być oficjalnie po raz pierwszy zaprezentowany podczas inauguracji obchodów, które zaplanowano na 22 maja 2022 w Charzykowach. Pokazany będzie także w ramach DKF-u w kinie Chojnickiego Centrum Kultury.

Także wtedy światło dzienne ma ujrzeć specjalny album ze zdjęciami ze zbiorów chojnickiego Muzeum oraz pozyskane od klubów i osób prywatnych. Ma dokumentować 100 lat historii żeglarstwa w naszym regionie. Oprócz zdjęć, jak zapewnia pani prezes, będzie także obszerny komentarz nt. poszczególnych zdjęć i kolejnych etapów działalności pasjonatów żeglarstwa.

- Zdjęcia w tym albumie są magiczne, żeglarstwo też jest magiczne – uważa Grażyna Wera – Malatyńska.

Więcej informacji w relacji video.

Tagi: