W poniedziałek 4.04 XXXVI sesja Rady Miejskiej w Chojnicach

Dodane: 2022-04-02

W najbliższy poniedziałek 4.04 kolejna sesja Rady Miejskiej Chojnic w kadencji 2018 – 2023. Od 10.00 będzie transmitowana na kanale UM Chojnice na YouTube. Radni zbiorą się nie przed laptopami, a ponownie w sali obrad ratusza.

W porządku obrad ujęto jedenaście projektów uchwał. W nowelizacji budżetu miasta na 2022 rok jest m.in. przyjęcie darowizny z Emsdetten na 160 tys. zł na rzecz pomocy dla Korsunia Szewczenkowskiego i uchodźców z Ukrainy w naszym mieście; zakup za 200 tys. zł maszyny do konserwacji sztucznej trawy na MODRAKU; prawie 42 tys. zł pójdzie na zakup i montaż 4 segmentów tzw. wegetacyjnej wyspy pływającej w parku 1000-lecia, jest także 100 tys. zł rekompensaty finansowej dla MZK Chojnice.

W programie jest także projekt uchwały o przyjęciu stawek ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP Chojnice. Mają otrzymać 26 zł za każdą rozpoczętą godzinę udziału w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej; oraz 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę udziału w szkoleniu lub ćwiczeniu.

Pomiędzy ulicami Ustronną i Willową powstanie nowa ulica. Jej nazwa „Miętowa” została ustalona na posiedzeniu Zespołu ds. Nazewnictwa Miejskiego i Upamiętniania 10 lutego 2022 r. Będzie też uchwała ws. rozpatrzeniu skargi na działalność Burmistrza Miasta Chojnice w zakresie braku podjęcia działań w przedmiocie nieprawidłowości w odprowadzaniu ścieków pochodzących z nieruchomości położonej w Chojnicach przy ul. Strzeleckiej 89, czyli z terenu hospicjum ZNMP prowadzonego przez Fundację Palium. Projekt przewiduje odrzucenie skargi jako bezzasadnej.

Kolejny projekt uchwały jest w sprawie wyboru opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Chojnicach. Ma nim zostać Żaneta Jasińska, wolontariuszka Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Więcej w BIP UM w Chojnicach.

Tagi: