Chojnicki rekord w jednoczesnym czytaniu ustanowiony

Dodane: 2022-04-29

Wczoraj (28.04) punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęło się na Starym Rynku ustanawianie chojnickiego rekordu w jednoczesnym czytaniu. Udało się. Przez 15 minut przyniesione przez siebie książki czytało 798 osób.

Inicjatywą ustanowienia naszego lokalnego rekordu chcieliśmy pokazać, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i należy po nie sięgać regularnie, ponieważ są skarbnicą wiedzy o życiu i ludziach. Jednocześnie zachęcaliśmy do odwiedzania chojnickiej biblioteki, w której każdy otrzyma pomoc przy wyborze lektury.

W czytaniu udział wzięli uczniowie chojnickich szkół – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Technikum nr 3 i Zespołu Szkół nr 2, a także chojniczanie, którzy chcieli zamanifestować w ten sposób swoją miłość do książek. Podczas akcji chętni otrzymali pieczątki „Kręci mnie czytanie”, a osoby, które nie miały swojego egzemplarza mogły poczytać najnowszy numer „Kwartalnika Chojnickiego” rozdawany przez bibliotekarki. W tym roku staraliśmy się ustanowić rekord, być może w kolejnych latach będziemy próbowali go pobić.

Akcja odbyła się w ramach cyklu „Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza”. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.

MBP w Chojnicach

Tagi: