Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo z Radzynia Podlaskiego wystąpi w ChCK

Dodane: 2022-05-12

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 21 maja o godz. 17 na koncert w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej orkiestry akordeonowej z Radzynia Podlaskiego.

Swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Pomysłodawcą, założycielem oraz dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło. Arti Sentemo koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Słowacja). Skład orkiestry tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu mgr Zbigniewa Czuryły - uczniowie szkoły muzycznej II stopnia oraz studenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku, Katowicach. Młodzi muzycy wchodzący w skład orkiestry, to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej, stypendyści Premiera RP, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – "Młoda Polska”.

Repertuar orkiestry tworzą autorskie aranżacje utworów klasycznych i rozrywkowych na 10 akordeonów, flet i instrumenty perkusyjne. Podczas koncertu usłyszymy dzieła takich kompozytorów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Georges Bizet czy Gioacchino Rossini. Nie zabraknie również tak znanych utworów, jak Polonez z filmu "Pan Tadeusz", suita z filmu "Bandyta", tango Carlosa Gardela czy "Remedium" Seweryna Krajewskiego.

Wstęp: bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie ChCK.

Zdjęcie własne z występu Orkiestry w sierpniu 2021 w amfiteatrze w Swornegaciach. Koncertowali na zaproszenie koncernu mlecznego SPOMLEK, właściciela chojnickiej mleczarni.

Tagi: