Władze Chojnic na sesji RM pogratulowały Chojniczance awansu do I ligi

Dodane: 2022-05-16

Podczas dzisiejszej (16.05) sesji Rady Miejskiej Chojnic burmistrz Arseniusz Finster z okazji awansu drużyny seniorów do I ligi MKS Chojniczanka wręczył władzom klubu obraz z ratuszem.

Na sesję RM burmistrz zaprosił prezesa Jarosława Klauzo oraz wiceprezesów Przemysława Gliszczyńskiego i Rafała Zabrockiego, którym przekazał swą radość z powrotu Chojniczanki do I ligi. Fragmenty jego wypowiedzi na sesji: - Ważne jest, że są sponsorzy, którzy angażują się w pracę klubu. (…) Gdybyśmy dziś chcieli budować stadion, to 100 mln zł nie wystarczyłoby, a wydaliśmy na inwestycje w niego do tej pory ok. 24 mln zł. (…) Mamy sukces, z którego na pewno chojniczanie się cieszą. Wyprzedziliśmy w gonitwie Ruch Chorzów i Motor Lublin. Sprawdziłem, że Chojnice są trzecim najmniejszym miastem w grupie 36 miast w Ekstraklasie i I lidze. (…) Tym awansem Chojniczanka udowodniła, że budowa podgrzewanej murawy była potrzebna. Do września br. zakończymy budowę kotłowni na gaz płynny do jej zasilania.

Głos zabrał także prezes MKS Chojniczanki Jarosław Klauzo: - Dziękujemy przede wszystkim za wsparcie miasta w rozwój infrastruktury. Bez tej nieszczęsnej podgrzewanej murawy musielibyśmy mecze w I lidze grać poza Chojnicami. Mamy warunkową licencję obowiązującą do listopada br. Potem musi już działać podgrzewana murawa. (…) Jak Państwo będziecie w innych rejonach Polski, jak zaczniecie mówić do nieznanych ludzi skąd jesteście, czy się to komuś podoba, czy nie, ale najprawdopodobniej ten ktoś skojarzy nas dzięki Chojniczance.

Więcej w relacji video, która jest fragmentem transmisji z sesji RM zrealizowanej przez UM Chojnice. Zdjęcia w artykule oraz w miniaturce video pochodzą ze stronu klubu MKS Chojniczanka. Przedstawiają fetę na Starym Rynku po wygraniu 9.05.2022 decydującego meczu o awansie do I ligi.

Tagi: