Sukces sportowy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach

Dodane: 2022-05-17

Chłopcy z rocznika 2009/2010 z SP nr 5 w Chojnicach zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Finale Drużynowych Biegów Przełajowych w Aleksandrowie Łódzkim, a chłopcy z rocznika 2011 i młodsi zdobyli IX miejsce w tych samych zawodach.
 
Dzięki wspaniałej postawie, ogromnemu zaangażowaniu i wielkiej woli zwycięstwa, chłopcy z „piątki” zdołali wspiąć się na drugi stopień podium w zawodach ogólnopolskich. Jest to wielki wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że aby móc wystartować w finale w Aleksandrowie Łódzkim, chłopcy musieli wygrać rywalizację w mieście, powiecie i województwie pomorskim. Występ we wtorkowej rywalizacji był niejako nagrodą za ciężką pracę, ale również możliwością pokazania swoich umiejętności i zaprezentowania się na arenie krajowej.
 
Tego dnia wszystko przebiegało po myśli uczniów SP 5. W pierwszej kolejności startowali chłopcy z rocznika 2011, w którym to biegu świetnie zaprezentował się Wojciech Pilchowski– Lemańczyk z klasy 4b. Zajął on w swoim biegu wysokie V miejsce, pokazując tym samym starszym kolegom, że można powalczyć o najwyższe miejsca. Start w roczniku 2009 potwierdził wysokie aspiracje chłopców z „piątki”. Już od początku biegu zajmowali wysokie miejsca, a z czasem zyskiwali kolejne lokaty. Na mecie okazało się, że zajęli miejsca 2, 3, 5, 12, 19 i 22. W sumie po przeliczeniu wszystkich punktów okazało się, że lepsza okazała się tylko szkoła z Aleksandrowa Łódzkiego, która wyprzedziła naszą o zaledwie 8 punków, zaś przewaga nad trzecią drużyną wyniosła aż 47 punktów. Tym samym drugie miejsce w Ogólnopolskim Finale w Drużynowych Biegach przełajowych stało się faktem i wielkim sukcesem uczniów, czego serdecznie im gratulujemy. 
 
Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali:
rocznik 2009/2010: Marcin Pilchowski - Lemańczyk, Marcel Dobek, Nikodem Rydygier, Franciszek Szulc, Szymon Mikołajczyk, Michał Partyka, Kacper Wysiński
Rocznik 2011 i młodsi: Wojciech Pilchowski – Lemańczyk, Paweł Kruk, Jakub Buława, Paweł Woźniak, Julian Husarek, Aleksander Stoltmann, Igor Strzałkowski.
Uczniów do zawodów przygotowali wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Polaszek, Wioletta Polakowska, Radosław Pilcek, Damian Stojak, Arkadiusz Męcikalski, Mirosław Laskowski, Rafał Żuchowski. Opiekę nad uczniami w trakcie zawodów sprawowali Mirosław Laskowski i Rafał Żuchowski.
Tagi: