Stypendyści i laureaci nagród Burmistrza odebrali w ChCK dyplomy

Dodane: 2022-05-18

Dziś (18.05) w sali widowiskowej ChCK stypendyści i laureaci nagród Burmistrza Chojnic w dziedzinach sportu i kultury odebrali z rąk włodarza miasta i jego zastępcy okolicznościowe dyplomy.

Uroczystość otworzył wiceburmistrz Adam Kopczyński, który wyraził nadzieję, że „czas mroku, czyli pandemia, mamy za sobą, bo czym jest współzawodnictwo bez kibiców, czym jest kultura bez odbiorców.” Burmistrz Arseniusz Finster dodał, że „talent to nie wszystko. Potrzebna jest także praca, zaangażowanie, miłość do tego, co się robi. Chciałbym zwrócić waszą uwagę na to, że w Chojnicach gościmy ok. 600 dzieci i młodzieży z Ukrainy. Spróbujmy ich wciągnąć do naszych działań, by nie byli samotni.”

Ogółem tego dnia nagrody w dziedzinie kultury odebrało 13 osób; nagrody za osiągnięcia sportowe odebrało 31 osób; nadanie stypendiów „kulturalnych” odebrało 29 osób. Łącznie na te nagrody i stypendia UM przeznaczył 167 tys. zł. W trakcie uroczystości na fortepianie zagrała Weronika Jaroszewicz, stypendystka Burmistrza Chojnic. 

Tagi: