Dzieci z GOK-u Chojnice przygotowały się na Dzień Mamy

Dodane: 2022-05-26

W placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach zakończyły się przygotowania do Dnia Mamy. Dzieci nie tylko robiły laurki, ale i piekły ciasteczka, przygotowywały program na swój występ.

Dziś, czyli 26 maja, w Polsce jest obchodzony Dzień Matki. W innych krajach najczęściej to święto jest w drugą niedzielę maja. Z tej okazji dzieci starają się swoim rodzicielkom zrobić prezenty złożyć życzenia. Nie inaczej jest w świetlicach i domach kultury podległych GOK Chojnice.

Dzieci i młodzież z Świetlicy Wiejskiej w Pawłowie z instruktorem przygotowali laurkę z tekstem pochodzącym z „Ziela na kraterze” Melchiora Wańkowicza: „Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia, koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie…

Dzieci z Czartołomia wczoraj (25.05) przygotowywały niespodzianki na święto ich mam. Robiły laurki oraz słodkości w postaci ciasteczek z lukrem, aby obdarować swe mamy w dniu ich święta.

Także w WDK w Ogorzelinach odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały przepiękne laurki dla swoich kochanych mam. W czwartek 26.05 o godz. 16:00 w Dzień Mamy dzieci wręczą wykonane kartki po występach, które przygotowały właśnie z tej okazji.

GOK Chojnice

Tagi: