Przetarg na dom komunalny unieważniony, kolejny jesienią br.

Dodane: 2022-06-01

Władze miasta unieważniły przetarg na budowę domu komunalnego przy ul. Karsińskiej na osiedlu Kaszubskim. Wpłynęły dwie oferty na zbliżone kwoty - 9 mln 838 tys. zł i 9 mln 894 tys. zł, a kosztorys inwestorski jest na ok. 8 mln zł.

Urząd Miejski pozyskał na tę inwestycję 6,255 mln zł rządowej dotacji, co miałoby być dofinansowaniem w wysokości 80% kosztów budowy. Ma na jej wykorzystanie 6 lat. Pierwotna koncepcja władz, uzgodniona z Chojnickim TBS Sp. z o.o., który prowadzi proces inwestycyjny, zakładała, że brakująca kwota zostanie uzupełniona kredytem z BGK. Ze względu na coraz wyższe koszty oprocentowania kredytów, przełożyłoby się to na b.wysoką stawkę czynszu. Szacowano, że byłoby to ok. 20 zł za 1 m2.

- Postanowiłem unieważnić przetarg i ogłosić go ponownie w październiku br. By uniknąć drogiego kredytu postanowiłem zintensyfikować sprzedaż nieruchomości, a środki z tego źródła przeznaczyć na wkład własny w budowę domu komunalnego o 24 mieszkaniach. Koszt budowy 1 m2 wynosi ok. 6800 zł, ale te mieszkania nie będą w standardzie tzw. deweloperskim. Praktycznie będą gotowe do zamieszkania od razu, tylko będzie trzeba wstawić meble. Dzięki temu stawka czynszu będzie w wysokości ok. 13 zł/m2, jak aktualnie w TBS-ie – przekazał na konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: