Na polanie w Lasku jednak bez usług hotelowych

Dodane: 2022-06-08

Na dzisiejszym (8.06) posiedzeniu Rady Samorządów Osiedlowych obecny był także burmistrz Arseniusz Finster. Szefom samorządów, posiłkując się tą samą planszą, co na sesji RM z 6.06, przedstawił koncepcję zmian ujętych w projekcie planu miejscowego obejmującego teren polany w Lasku Miejskim.

Wspomniał, że UM wczoraj umieścił w Internecie video z jego wystąpieniem, w którym obszernie wyjaśnił jakie są planowane zmiany i jakie korzyści z nich będą. - Dzięki ludziom, którzy chcą ze mną dyskutować na moim profilu na FB, zdecydowałem wprowadzić istotną zmianę w planie. Usuwamy z niego „działalność hotelarską”. Przekonano mnie, że to jest jednak działalność uciążliwa. Hotel to duża rotacja osób, aut. Są w nim organizowane imprezy okolicznościowe – przekazał „miejskim sołtysom” włodarz miasta.

- Ta część Lasku Miejskiego z polaną to teren zdegradowany, ale możemy go pięknie odrestaurować. Możemy także tam dosadzić drzewa ku radości ekologów. Niestety, jest z ich strony upór. To jest dla mnie przykre, że piszą petycję, organizują spacer po Lasku. Nawet jak przyjdzie na ten spacer 1000 osób, to nie zrobi to na mnie wrażenia – dodał Arseniusz Finster.

Burmistrz także szeroko, tak jak i na minionej sesji RM, przedstawił samorządowcom jakie korzyści osiągnie miasto oraz pobliskie osiedla dzięki dochodom ze sprzedaży ok. 7 tys. m2 terenu polany. Szacuje, że jej zbycie pod inwestycję za ponad 100 mln zł może dać cenę w przetargu na poziomie kilkuset zł za 1 m2. Zapewnił też, że inwestor ma obowiązek zastosować ogrzewanie ekologiczne w rodzaju pomp ciepła.

W dyskusji głosów krytycznych nie było. Radny Stanisław Kowalik zdecydowanie poparł koncepcję przedstawioną przez burmistrza, natomiast szef Osiedla Słonecznego Albin Orlikowski był zadowolony z faktu modyfikacji projektu planu miejscowego o rezygnację z usług hotelowych.

Tagi: