Droga z Lichnów do Sławęcina będzie poszerzona tylko w połowie jej długości

Dodane: 2022-06-09

Serial pt. „Droga z Lichnów do Sławęcina jest za wąska” zmierza do częściowo dobrego finału. Jest decyzja władz gminy Chojnice i Powiatu Chojnickiego, że zostanie poszerzona do 6 metrów, ale tylko na odcinku z Lichnów do skrzyżowania z drogą do Nowego Ostrowitego.

Jak już nie raz pisaliśmy, na wyremontowanej przed kilku laty drodze powiatowej z Lichnów do Sławęcina, mającej 5 m szerokości, nie raz dochodziło do kolizji i wypadków, szczególnie przy wymijaniu się aut większych, niż osobowe. O przynajmniej naprawę, a w niektórych miejscach odtworzenie poboczy, a najlepiej poszerzenie jezdni na całym odcinku do 6 m, szczególnie zabiegał sołtys Lichnów Zbigniew Nojman (autor zdjęcia w artykule). W lutym 2022 udało się jemu namówić do wizji lokalnej na tej drodze wicestarostę Mariusza Palucha. By przekonać samorządowca, sołtys zabrał gościa w podróż swym busem.

Na minionej konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański poinformował, że na spotkaniu ze starostą Markiem Szczepańskim zostało uzgodnione uruchomienie przez Starostwo Powiatowe przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej na poszerzenie do 6 m najbardziej zniszczonego odcinka. Gmina dołoży do jej kosztu 50 tys. zł. - Doszliśmy do przekonania, że przebudowujemy tylko odcinek z Lichnów do skrzyżowania z drogą do Nowego Ostrowitego. Na dalszej części, czyli do Sławęcina, pobocza są w dobrym stanie i tam nawet dwa ciągniki bezpiecznie wyminą się – stwierdził Zbigniew Szczepański.

Tagi: