Czersk będzie miał monografię na 100-lecie nadania praw miejskich

Dodane: 2022-06-10

W piątek 10.06 burmistrz Czerska Przemysław Biesek - Talewski podpisał umowy z redaktorem naczelnym i autorami monografii gminy Czersk. Dzieło pod redakcją prof. zw. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego ma być wydane w 2026 roku, czyli na stulecie nadania Czerskowi praw miejskich.

W Centrum Informacji Turystycznej redaktor naczelny publikacji oficjalnie przedstawił jej autorów. Każdy z nich podpisał umowę z burmistrzem Przemysławem Bieskiem-Talewskim. W sumie „Dzieje Gminy Czersk” będzie opracowywało 12 autorów. To naukowcy z uczelni z Pomorza i Kujaw, a nawet doktor z paryskiej Sorbony. – Bardzo się cieszę, że pan profesor zbudował taki zespół autorów. Jestem przekonany, że nasza monografia będzie bardzo ciekawym i ważnym dla mieszkańców wydawnictwem – mówił burmistrz Czerska. 
Termin zakończenia prac nie jest zagrożony – zaznaczał prof. Krzysztof Mikulski. Zresztą członkowie zespołu już przed podpisaniem umowy dość dokładnie zagłębiali się w historię naszej gminy. Mają też prośbę do mieszkańców Czerska i okolic. – Bardzo przydadzą nam się zdjęcia, dokumenty, gazety z dawnych czasów. Szczególnie takich pokazujących życie codzienne – apelował Krzysztof Mikulski.

Jeśli ktoś chciałby użyczyć swoich archiwaliów autorom, może zgłosić się do urzędu miejskiego – adres e-mail: promocja@czersk.pl, tel: 52 395 48 43.

Tekst i zdjęcie - UM Czersk

Tagi: