Boxing Show na stadionie Chojniczanki będzie 14.08

Dodane: 2022-06-28

Po 50 latach zawodowy i olimpijski boks zawita znów na stadion Chojniczanki. Blisko tysiąc widzów będzie mogło oglądać walki medalistów mistrzostw Polski, uczestników mistrzostw Europy i Świata walczących w ringu ustawionym na bieżni opodal zadaszonych sektorów trybun. W pojedynku wieczoru zaprezentuje się chojniczanin, niepokonany w zawodowym ringu, Kewin Gruchała (8-0-0).

Boxing Team Chojnice z dużym rozmachem świętuje piętnastolecie swojego istnienia. Jego powstanie nie wiąże się jednak z początkiem tradycji bokserskich w naszym regionie. Pielęgnowane one były znacznie wcześniej przez Kazimierza Poterackiego, Bogdana Gruchałę i Marcina Gruchałę. Nie jest tajemnicą, że bokserska rodzina Gruchałów od lat tworzy legendę chojnickiego pięściarstwa.

Tegoroczna odsłona Boxing Show będzie ukoronowaniem sportowej tradycji szermierki na pięści. W ringu stanie bowiem Kewin Gruchała, wnuk Bogdana Gruchały i syn Marcina Gruchały. Walki najmłodszego pięściarza zawodowego w Polsce przyciągały przed telewizory tysiące kibiców w całym kraju. Jak mówi sam Kewin, znaczną część swojego sukcesu zawdzięcza ogromnemu dopingowi swoich krajan, którzy towarzyszyli mu na galach bokserskich w całej Polsce oraz przed odbiornikami telewizyjnymi. Jego występ w rodzinnym mieście będzie podziękowaniem skierowanym wiernym kibicom ze swojego regionu. Będzie to także okazja do wielu wzruszeń dla dziadka Kewina, który stoczył zwycięską walkę na stadionie Chojniczanki 50 lat temu.

Przeciwnik Kewina będzie rekrutowany z czołówki pięściarskich rankingów. Na ringu stanie także tucholanin Mikołaj Cieślik. Będzie to jego drugi zawodowy pojedynek. Mamy nadzieję, że także i po tym starciu pozostanie niepokonany na zawodowym ringu. Tegoroczna gala będzie okazją do uhonorowania nestorów naszego sportu. Już wkrótce poznamy gwiazdy boksu, które zapowiedziały swój udział w boxing show. Na razie możemy zdradzić, że będzie okazja zdobyć autografy mistrzów medalistów olimpijskich oraz zdobywców pasów największych federacji boksu zawodowego.

Bilety na galę będą cegiełkami, z których zysk przekazany zostanie na działalność statutową Boxing Team Chojnice. Dzięki wsparciu widowni młodzi zawodnicy będą mogli zdobywać doświadczenie na olimpijskich ringach całego kraju. Warto tu dodać, że w ostatnich latach nasz region stał się prawdziwą kuźnią talentów. Wystarczy wspomnieć o sukcesach takich jzawodniczek, jak Larysa Sabiniarz - Mistrzyni Europy, czy Weronika Zakrzewska także złota medalistka Mistrzostw Europy.

Niestety, Chojnice nie dysponują miejscem odpowiednim do organizacji imprez bokserskich o statusie krajowym, dlatego rzadko mamy okazję zobaczyć pracę naszych młodych pięściarzy. Z tą myślą zaplanowanych zostało kilkanaście walk boksu olimpijskiego. W ringu będziemy mogli zobaczyć Medalistów Mistrzostw Polski: Mikołaja Brzezińskiego, Szymona Szczukowskiego, Filipa Dulskiego, Huberta Drążkowskiego, Oliwiera Maćkowskiego, Zuzannę Ligman, Wanessę Gruchała, Martę Faryno oraz Julię Wałdoch.

Prawdziwą gratką i okazją do podpatrzenia trenerskiego warsztatu Marcina Gruchały będzie trening pokazowy najmłodszej grupy Boxing Team Chojnice.

Galę wraz z Marcinem Gruchałą poprowadzi najbardziej znany i rozpoznawalny polski ring announcer Marek Matela, którego na co dzień można zobaczyć na antenie Polsatu i TVP.

Bilety w cenach od 39 zł można zakupić bezpośrednio u organizatora tel. 534238744 lub za pośrednictwem strony internetowej kupbilecik.pl. Organizatorem imprezy jest Gruchała Boxing Team Chojnice.

Impreza pod patronatem Posła Aleksandra Mrówczyńskiego.

Gruchała Boxing Team Chojnice

Tagi: