Przegląd ulicznych teatrów zainaugurowany

Dodane: 2022-07-02

Dziś (2.07) rozpoczął się (i także dziś zakończy) XXVIII Festiwal Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta" im. Eugeniusza Mikołajczyka. Tradycyjnie pierwszym elementem wydarzenia była parada z ChCK na Stary Rynek.

Większość jej uczestników, to byli członkowie zespołu kaszubskiego przy Chojnickim Centrum Kultury „Bławatki” oraz członkowie chojnickiego Bractwa Rycerskiego. Po dotarciu na płytę Starego Rynku członkowie zespołu Bławatki dali pokaz swych umiejętności tanecznych i wokalnych. Następnie dyrektor Radosław Krajewicz uroczyście otworzył Fiestę, a Daria Kwiatkowska z wrodzonym entuzjazmem zachęcała chojniczan i turystów do udziału w przygotowanych widowiskach.

Pierwszym z nich było przedstawienie pt. „Piraci z Karaibów” Prym Art Katowice, które odbyło się na Starym Rynku. Był to interaktywny program z udziałem czterech aktorów – piratów walczących o mapę, która doprowadzi ich do skarbu. Każde dziecko podczas zabawy było małym walecznym piratem. Kolejne wydarzenia z programu Fiesty zaplanowane są także na Starym Rynku oraz w Fosie Miejskiej.

Aktualizacja z 3.07.2022. Dodaliśmy na FB Chojnice TV fotoreportaż z wczorajszych wieczornych spektakli. Na Starym Rynku wystąpili Sztukmistrze z Lublina w przedstawieniu "Tribute". Na zakończenie Fiesty w szczelnie wypełnionym amfiteatrze w Fosie Miejskiej Teatr "Pijana Sypialnia" z Warszawy zaprezentował "Wodewil warszawski".

Program na stronie ChCK.

Tagi: