Szanty wracają do Charzyków, ale nie do Chojnic

Dodane: 2022-07-15

Dyrektor GOK Justyna Rząska przedstawiła na czwartkowej (14.07) konferencji prasowej w UG plan imprez letniego sezonu. Niestety, tegoroczny festiwal szant będzie bez chojnickiego akcentu.

Największym „bólem głowy” pracowników Gminnego Ośrodka Kultury są kaprysy pogody, jak pożaliła się dyrektor placówki. - Bacznie śledzimy prognozy pogody w Internecie, dlatego prosimy upewniać się przed plenerowymi imprezami, czy się odbędą, na naszym profilu na FB – przekazała mediom Justyna Rząska.

Najbliższą taką nieodporną na deszcz jest koncert lidera zespołu Lao Che Huberta Dobaczewskiego w sobotę 16.07 od 20.00. Bezpłatne wejściówki na niego będą wydawane przed koncertem. Kolejną imprezą w charzykowskim amfiteatrze będzie w czwartek 21.07 spotkanie z dziećmi i ich rodzicami autora książki „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, którego do tej pory kojarzyliśmy z muzyką w gatunku country, czyli Tomaszem Szwedem.

Mieszkańcy Charzyków zapraszają 30 lipca na koncert „Nocnej Zmiany Bluesa” ze Sławomirem Wierzcholskim. Początek o g. 20.30. Ze względu na Zjazd Kaszubów w Brusach tegoroczny EkoJarmark odbędzie się wyjątkowo nie w ostatnią sobotę lipca, a w niedzielę 31.07.

Wiele informacji przekazano na konferencji ws. obchodów V rocznicy nawałnicy. Gmina Chojnice organizuje je w Lotyniu. Będzie uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku, plenerowej wystawy fotogramów Aleksandra Knittera oraz pieca chlebowego. Prawdopodobnie, jak przed 4 laty w I rocznicę, Mszę św. odprawi arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi.

Drugi weekend sierpnia, to jak zwykle Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Swój jubileusz będzie na nim obchodzić zespół Perły i Łotry, którego członkowie jak co roku będą także konferansjerami. Ponadto na estradzie pojawią się: Atlantyda, Orkiestra Samanta, Nierobbers, Węże z Poligonu, Tortuga, Jan i Klan, duet Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Klang i Własny Port. Zapytaliśmy dyrektor GOK-u, czy są planowane występy, jak bywało w minionych latach, szantymenów na chojnickim Starym Rynku. - Niestety nie, miasto Chojnice w br. nie jest jednym ze sponsorów tej imprezy – usłyszeliśmy. Do Festiwalu Szant jest czynna w hangarze ChKŻ wystawa nt. 100-lecia żeglarstwa na jeziorze Charzykowskim. Otwarta jest w soboty i niedziele od 10 do 16. W pozostałe dni, po telefonicznym kontakcie z komandorem ChKŻ, także zorganizowane grupy.

Więcej informacji w naszej relacji video. Na miniaturce video zdjęcie z 2016, kiedy to na chojnickim Starym Rynku także były koncerty szant.

Tagi: