W Lichnowach bawili się na pikniku ogrodniczym

Dodane: 2022-08-01

W sobotę 30 lipca odbyła się I edycja Lichnowskich Ogrodników. Na terenie parkingu przy wiejskiej świetlicy swe płody rolne zaprezentowało kilku lokalnych producentów. Uczestnicy pikniku wzięli też udział w zabawie tanecznej.

Imprezę otworzył jej pomysłodawca Sołtys Zbigniew Nojman. Zapowiedział, że kolejne jej edycje będą co roku w przedostatnią sobotę lipca. Następnie przedstawił lokalnych „ogrodników”, którzy wzięli udział w pikniku. Swoje stoiska z własnymi wyrobami, które można było zakupić, mieli: Daniel Buchwald (truskawki), Monika Mleczek (pszczelarstwo), Sylwia i Grzegorz Łoniewscy (truskawki i maliny), Emilia Czaplewska (sery z mleka koziego) oraz Aleksander Piesik (cukinia, członkinie KGW Lichnowy zrobiły z nich zupę).

Rozstrzygnięto w trakcie pikniku konkurs na najpiękniejszy ogród w Lichnowach. Wzięło w nim udział 16 mieszkańców. Pierwsze miejsce przypadło pp. Małgorzacie i Wiesławowi Szałek. Nagrodę specjalną Sołtysa otrzymali pp. Natalia i Michał Koseccy. W części artystycznej zaprezentowali swe umiejętności taneczne i wokalne członkowie stowarzyszenia Dworek Polski, których ok. 50%, to mieszkańcy Lichnów. Ich występ był w klimacie lat międzywojennych.

Więcej w relacji video z pikniku oraz w fotoreportażu na FB Chojnice TV.

Tagi: