W Krojantach podczas Festynu Rodzinnego zagrały dzieci o puchar proboszcza

Dodane: 2022-08-16

W niedzielę 14.08 podczas dorocznego Festynu Rodzinnego w Krojantach z inicjatywy sołtysa Eugeniusza Wirkusa oraz GOK Chojnice rozegrano Turniej Piłki Nożnej Juniorów pn. „Z wiejskiego boiska na stadion” oraz memoriał oldboyów im. Sergiusza Barana (relacja tekstowa i video z niego w odrębnym artykule).

Festyn odbył się na terenie przy wiejskiej świetlicy, gdzie najmłodsi mieszkańcy Sołectwa Krojanty mieli do dyspozycji, oprócz placu zabaw, kilka dmuchańców. Były też organizowane konkursy sprawnościowe dla dzieci, jak m.in. bieg w workach, noszenie wody. Mogły także sprawdzić swe umiejętności plastyczne w rysowaniu kredą na polbruku przy świetlicy. Chojnicka Policja zademonstrowała pokaz tresury psa służbowego, a ekipa strażaków z PSP Chojnice przedstawiła pokaz udzielania I pomocy. Swoje stoisko promocyjne miał także ZZO Nowy Dwór, który przygotował dla dzieci i młodzieży konkursy edukacyjne. Niestety, z powodu ulewy musiano odwołać tradycyjną zabawę taneczną „pod chmurką”.

Od 10.00 na boisku Szarży Krojanty trwały rozgrywki turnieju juniorów o puchar proboszcza parafii w Krojantach ks. Piotra Kotewicza. Organizatorzy pozyskali na jego rozegranie grant z Powiatu Chojnickiego. Turniej był w dwóch kategoriach: roczniki 2010 i młodsi; oraz 2013 i młodsi. - Niezależnie od miejsca, które zajęliście na boisku, wszyscy jesteście zwycięzcami. Do zobaczenia za rok – przekazał uczestnikom Turnieju ks. proboszcz. W najstarszej kategorii 2010 - 2011 najwięcej bramek zdobył Maksymilian Kłopotek (15 goli) z Kolejarza Chojnice. W nagrodę otrzymał piłkę ufundowaną przez ks. Piotra Kotewicza. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Adriana Borzycha z Kolejarza. Najlepszym bramkarzem został Kamil Kroplewski z Salosu Brusy. I m. zajęła drużyna Kolejarza I; kolejne: Salos Brusy (II m.), Szarża I Krojanty (III m.), Kolejarz II (IV m.), Gwiazda Karsin (V m.), Szarża II Krojanty (VI m.).

W kategorii młodszej najlepszym snajperem był Filip Kinka z Salosu Brusy. Najmniej bramek wpuścił Alan Wojtas z Chojniczanki, a najlepszym zawodnikiem został Antoni Janik z Kolejarza II. Najmłodszym zawodnikiem turnieju został 6 – letni Teodor Frymark z Szarży, zdobywca dwóch bramek. Także on dostał w nagrodę piłkę od ks. proboszcza. Pierwsze miejsce zajęła Chojniczanka I; kolejne: Kolejarz II (II m.), Salos Brusy (III m.), Chojniczanka II oraz  – IV m.; Kolejarz I (V m.), Charzykowianka (VI m.) oraz Salos II Brusy (VII m.).

Sponsorem relacji z Turnieju jest firma "Sałata" z Czerska, producent okien, drzwi i bram.

Tagi: