Chojniczanka chciałaby trenować na boisku w … Nowym Ostrowitem

Dodane: 2022-09-06

Działacze MKS Chojniczanka zabiegają u wójta Zbigniewa Szczepańskiego, by oddał im w zarząd boisko, na którym kiedyś grał zespół AGRA Nowe Ostrowite. Pomysł ma szansę na realizację.

W Nowym Ostrowitem do tej pory jeszcze istnieją dwa boiska. Z jednego nich korzystała drużyna AGRA Nowe Ostrowite, ale zespół rozwiązał się. Jak przekazał na czwartkowej (1.09) konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański, to boisko jest w najlepszym stanie z ok. 40 istniejących na terenie gminy Chojnice. - Wkrótce będę miał spotkanie z działaczami MKS Chojniczanka, którzy są zainteresowani wykorzystaniem tego boiska do celów treningowych. Chcieliby jedynie z naszej strony, byśmy zamontowali na nim instalację do nawadniania murawy. Kosztowałoby to ok. 100 tys. zł. Być może pójdziemy na to. Przekazali mi, że w niektórych grupach wiekowych mają więcej młodzieży z terenu gminy, niż z miasta Chojnice. Może zgodzą się, by w zamian za udostępnienie tego boiska nasza młodzież trenowała na nim bez klubowych składek? - przekazał włodarz gminy.

Na drugim boisku ma powstać pętla autobusowa, mały plac do gry w piłkę dla dzieci oraz minipark. Wybudowana będzie na nim wiata integracyjna, która zarazem będzie wykorzystywana przez czekających na autobus. Będą także posadzone drzewa. Na to zadanie był już ogłoszony po raz trzeci przetarg. Nadal kwota jest wyższa, niż środki zabezpieczone na to zadanie (200 tys. zł z rządowego funduszu dla terenów popegeerowskich i udział gminy w kwocie 80 tys. zł), ale wójt zapowiedział, że brakującą kwotę do najniższej oferty, wynoszącej 332 tys. zł, poszuka w budżecie.

Na zdjęciu z Wikipedii domy mieszkalne w Nowym Ostrowitem.

Tagi: