Igielska będzie asfaltowana na początku października

Dodane: 2022-09-16

Na remontowany odcinek ulicy Igielskiej jego wykonawca ma wrócić na początku października. Wtedy rozpocznie się jego asfaltowanie. Teraz pracownicy tej firmy i jej sprzęt zajęty jest realizacją innego zlecenia.

Poinformował o tym burmistrz Arseniusz Finster podczas przedstawiania podczas poniedziałkowej (12.09) konferencji prasowej tradycyjnego raportu z przebiegu miejskich inwestycji. Termin zakończenia robót w tym rejonie Chojnic, to 31.12.2022.

Natomiast na osiedlu Prochowa, gdzie wcześniej były prowadzone na jego ulicach prace przy budowie i modernizacji kanalizacji deszczowej, do końca września firma WOKOP ma zakończyć prace przy asfaltowaniu tych ulic. Zwycięzcy przetargu na remont ulicy Rzepakowej (także firma WOKOP) został już przekazany plac budowy, wkrótce ruszą roboty drogowe. Za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pod koniec września zostanie zakończona budowa kotłowni na gaz płynny, która ma dostarczać ciepło do instalacji podgrzewania murawy na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza.

- Deklaruję, że nie będzie podgrzewana murawa. Kotłownie uruchomimy tylko po to, by sprawdzić ją i instalację, czy dobrze działa – zapewnił burmistrz Arseniusz Finster.

Tagi: