Dyr. Domozych: Jako rowerzysta jestem zadowolony z ul. Gdańskiej. Aktualizacja

Dodane: 2022-09-28

Podczas przedsesyjnego posiedzenia Komisji Budżetu Rady Miejskiej dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Jacek Domozych przedstawił raport z realizacji tegorocznych miejskich inwestycji. Jest zadowolony z jakości przebudowy odcinka ul. Gdańskiej, który niedawno oddano do użytku.

Formalnie został odebrany 14.09.2022, ale ruch został otwarty dwa tygodnie wcześniej. Podczas odbioru stwierdzono jedynie konieczność poprawek przy wjeździe do siedziby ośrodka egzaminacyjnego dla kierowców oraz poprawę uszczelnień przy kilku włazach ulicznych. Ponadto przy montażu barierek ulicznych został uszkodzony kabel zasilający lampy, ale został już naprawiony. Koszt na ten moment, to ok. 7,5 mln zł. Dofinansowanie zewnętrzne jest w wysokości 3 mln zł.

Nikt z radnych nie miał pytań przy tym punkcie referatu, więc za zgodą przewodniczącego Komisji Kazimierza Jaruszewskiego mogliśmy zadać dyrektorowi Domozychowi swoje pytanie. Dotyczyło sprawy poruszonej przez nas w niedawnym artykule nt. remontu ul. Gdańskiej.

- Jedyne przejście dla pieszych bez przejazdu rowerowego jest w pobliżu skrzyżowania z ul. Małe Osady. Czy to jest błąd projektanta, jeśli nie; czy jest możliwość wykonania tego przejazdu w przyszłości?

- Nie wiem, czy tam jest jakiś problem. Ścieżki rowerowe tam są skomunikowane. Muszę się temu przyjrzeć. Jako rowerzysta jestem zadowolony z tej inwestycji. Każdy ma swoje zdanie – odpowiedział nam dyrektor Jacek Domozych.

Aktualizacja z 28.09. Jak przekazał nam dziś dyrektor Jacek Domozych, nie ma błędu projektowego przy przejściu pieszym na zmodernizowanej ulicy Gdańskiej opodal skrzyżowania z ul. Małe Osady. Przejazd rowerowy jest wymagany, gdy po obu stronach danej ulicy są ścieżki rowerowe. W tym przypadku tak nie jest. Na pozostałych przejściach dla pieszych na tym odcinku ul. Gdańskiej są zrealizowane.

Tagi: