Remont ul. Igielskiej kończy się, ul. Rzepakowej rozpoczyna

Dodane: 2022-10-21

Na poniedziałkowej (17.10) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster tradycyjnie przekazał zestaw informacji o trwających inwestycjach, jak i o przygotowaniach do następnych.

1. Wkrótce na prośbę Wspólnoty Mieszkaniowej budynku przy ul. Książąt Pomorskich 4 na os. 700-lecia miasto wykona nowy chodnik przy nim.

2. Do końca października będzie gotowy chodnik przy ul. Prochowej na odcinku od Al. Brzozowej do ul. Kasprzaka.

3. Na początku listopada będzie wznowione asfaltowanie ul. Igielskiej.

4. Zostały zakończone prace odbiorowe przy modernizacji sieci kanalizacji deszczowej.

5. Jest wykonawca projektów na ulice Wróblewskiego, Jeżynową oraz Śniadeckich; także na ul. Willową, Przytorową i zbiornik „deszczówki” na osiedlu Pawłówko.

6. W marcu 2023 będzie gotowy projekt na ul. Działkową i Sobierajczyka; w kwietniu 2023 na przebudowę ul. Obrońców Chojnic wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Gdańską i Subisława.

7. Są gotowe projekty na ulice Stare Grunowo i Widokową, będą zgłoszone do Funduszu Dróg Samorządowych.

8. Jest gotowa koncepcja łącznicy Derdowskiego – Strzelecka; wkrótce rozpocznie się projektowanie I części: skrzyżowania ulic Derdowskiego, Igielskiej i Ceynowy w formie ronda.

9. Trwają prace przy koncepcji łącznicy Ceynowy – Gdańska, wydzielono działkę pod budowę siedziby KPPolicji.

10. Wkrótce rozpoczną się prace drogowe na ul. Rzepakowej, burmistrz prosi okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość, gdyż tymczasowa organizacja ruchu będzie skomplikowana.

11. Przy ul. Modrzewiowej i przyległych jest położony kolektor deszczowy od Karolewa; powstaje dodatkowy projekt na położenie pieszojezdni na ul. Daglezjowej, jej mieszkańcy powinni jak najszybciej wykonać brakujące przyłącza.

12. Jest duże zainteresowanie przetargiem na realizację zachodniego obejścia, 24.10 otwarcie ofert w ZDW Gdańsk.

Na zdjęciu ul. Rzepakowa, której remont wkrótce rozpocznie się.

Tagi: