Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej będzie w rytm stepowania

Dodane: 2022-10-26

Stowarzyszenie „Dworek Polski” serdecznie zaprasza 11.11.2022 r. o godzinie 16.00 na Koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej. W tym roku powrócimy do czasów odzyskania niepodległości i po raz ósmy spotkamy się w „Klubo-Kawiarni” przy ul. Swarożyca 1.

Ponadto tradycyjnie zapraszamy na przejażdżkę rikszą od godziny 10.00 po Starym Rynku w Chojnicach oraz do słodkiej kawiarenki. Świętować będziemy również w autobusie linii nr 7 MZK Chojnice, śpiewając wspólnie pieśni patriotyczne. Startujemy o godzinie 13.33 z przystanku „Park Świętopełka”.

Na deskach ChCK w programie z lat 20. i 30. XX wieku zaprezentuje się młodzież powiatu chojnickiego. Wystąpią laureaci VIII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz Dworek Polski. Specjalnie dobrany kostium oraz rekwizyty pozwolą na podróż w czasie, a w klimat przedwojennej rewii wprowadzi nas zaproszony artysta. W tym roku na scenie będziemy gościć Karola Drzewoszewskiego, twórcę Trójmiejskiej Akademii Stepowania, aktora scen muzycznych i pedagoga. Uczestnicy tegorocznego konkursu będą również mieli okazję na osobiste spotkanie z aktorem w ramach warsztatów artystycznych przygotowanych specjalnie dla nich. Współtworzył on prestiżowe widowisko Usłyszeć Taniec, będące fuzją różnych form stepowania: flamenco, irish tap i american tap. Stepu uczy również w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w Państwowym Policealnym Studium Wokalno - Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2017 roku uczy stepowania w Młodzieżowym Domu Kultury w  Gdyni.
​Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są do odbioru w kasie ChCK. Ilość miejsc jest ograniczona, 1 osoba może otrzymać 2 zaproszenia.

Zadanie dofinansowane jest przez Powiat Chojnicki i Gminę Miejską Chojnice. Partnerem wydarzenia jest Chojnickie Centrum Kultury.

ChCK

Tagi: