Korsuń Szewczenkowski prosi o dostawę 2 agregatów prądotwórczych

Dodane: 2022-11-29

Partnerskie miasto Chojnic na Ukrainie – Korsuń Szewczenkowski, zwróciło się niedawno do naszych władz o udzielenie pomocy w postaci zakupu i dostawy dwóch agregatów prądotwórczych. Z powodu zmasowanych rosyjskich ataków rakietowych na sieć energetyczną, na Ukrainie są przerwy w dostawie prądu.

Agregaty miałyby być o mocy 60 kW. Kosztują od egzemplarza ok. 70 tysięcy złotych. Pismo w tej sprawie wysłała do ratusza Miejska Rada Korsunia w obwodzie czerkaskim. Decyzja w tej sprawie ma być podjęta na najbliższej sesji Rady Miejskiej Chojnic zaplanowanej na 19.12.2022.

- Spróbuję tym tematem zainteresować burmistrza Emsdetten i zaproponować wspólny zakup po jednym agregacie. Byłoby to na złość polsko-niemieckim politykom. Do ich obsługi nie potrzeba niemieckich specjalistów – stwierdził na wczorajszej (28.11) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. Zadeklarował, że gdyby ta koncepcja nie wypaliła, będzie wnioskował do RM, by sfinansować w całości zakup tych dwóch agregatów. Poinformował także, że w tej chwili w mieście przebywa około 900 uchodźców z Ukrainy, a 100 z nich jest pod opieką władz miasta.

Tagi: