Dostawy `rządowego` węgla chwilowo wstrzymane

Dodane: 2022-12-15

Z powodu awarii urządzenia do sortowania węgla w gdańskim Porcie Północnym spółka PGE Paliwa wstrzymała wydawanie awizacji dla samorządów realizujących ten program. Sytuacja ma powrócić do normy w przyszłym tygodniu.

Temat „rządowy węgiel” pojawił się na obydwu konferencjach prasowych, które w bieżącym tygodniu zorganizowano w Urzędzie Miejskim i w Urzędzie Gminnym. Wiceburmistrz Adam Kopczyński w poniedziałek 12.12 przekazał, że od 1.12 współpracujące z miastem składy węglowe odebrały do tej pory 450 ton węgla. UM wydał faktury 83 osobom na ok. 150 ton. Natomiast do MOPS-u wpłynęło 4201 wniosków o dodatek węglowy, pozytywnie rozpatrzono 2753 z nich. Z tej grupy tylko ok. 25% osób pofatygowało się UM starać się o rządowy węgiel. MOPS prosi, aby kolejni chętni na zakup węgla zgłaszali się najpóźniej do 23.12.2022, gdyż zbliża się koniec roku, i kalendarzowego, i finansowego.

Także podobne proporcje pomiędzy wydanymi decyzjami o dodatku węglowym i dyspozycji zakupu są w gminie Chojnice, jak wynika z informacji podanych przez wicewójta Janusza Szczepańskiego na dzisiejszej (15.12) konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice. Tam do tej pory po faktury na węgiel zgłosiło się 695 osób, które potrzebują 991 ton. Aktualnie w składach współpracujących z UG zabrakło tzw. orzecha, a ekogroszku zostało dla ok. 30 osób. Do tej pory dotarło z Gdańska 813 ton.

- Dostaliśmy na początku tygodnia informację z PGE Paliwa, że z powodu awarii maszyny do sortowania węgla zostało wstrzymane wydawanie awizacji do odbioru węgla w danym rodzaju. Najprawdopodobniej zostanie to wznowione w przyszłym tygodniu – wyjaśnił zastępca wójta Janusz Szczepański.

Zdjęcie pochodzi z FB chojnickiego oddziału firmy KAPOST. Powstało w maju 2021.

Tagi: