Wigilia dla potrzebujących będzie 23 XII

Dodane: 2022-12-16

Ponownie tzw. Miejska Wigilia dla potrzebujących będzie w formie wydawania specjalnie przygotowanych zestawów ze świątecznymi wiktuałami. Zaplanowano ją w piątek 23 XII o g. 16 przy siedzibie Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej przy ul. Strzeleckiej 31.

Pomysłodawcami tej Wigilii była przed laty Akcja Katolicka, a tzw. wieczerze odbywały się m.in. w sali obrad Rady Miejskiej czy pod namiotem na Starym Rynku. Nim się rozpoczęła, to w Bazylice Mniejszej odprawiano z udziałem samorządowców specjalne nabożeństwo.

Na tegoroczną Wigilię miasto przygotowało 150 paczek z gotowymi produktami świątecznymi. Zawierać będą barszcz, zupkę pieczarkową, pierogi, rybę i bigos. Będzie też 250 paczek dla dzieci ze słodyczami, które będzie wydawał św. Mikołaj. Kontynuowana będzie akcja „Paczka dla Seniora”. W tym roku radni z klubu Arseniusza Finstera będą nie tylko je rozwozić, ale i pakować, jak przekazał portalowi Chojnice TV wiceburmistrz Adam Kopczyński. We współpracy z chojnickim oddziałem PZEiR ustalono listę ok. 100 seniorów, którzy powinni je otrzymać. W paczce, mającej ok. 5-6 kg, znajdą się mąka, cukier, makaron, olej i inne produkty. Zostaną też przygotowane ok. 300 małych paczek tzw. upominkowych z kawą, herbatą, czekoladą, dżemem, świąteczną świeczką, opłatkiem i kartką z życzeniami. Mają je otrzymać także osoby zasłużone dla miasta Chojnice.

Akcja rozprowadzania paczek rozpoczęła się w czwartek 15 XII.

Zdjęcie z FB wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego.

Tagi: