Wystawa Marka Szyszki pt. `Pastelami i olejem` otwarta do 2 stycznia

Dodane: 2022-12-19

W piątek 16 grudnia w kawiarni "Widokowa" w Chojnicach odbył się wernisaż wystawy Marka Szyszki pt. ,,Pastelami i olejem’’ dofinansowanej w ramach Stypendium Burmistrza Miasta Chojnice. 

Otwarcia wystawy dokonał Michał Leszczyński, który przybliżył biografię artystyczną chojnickiego twórcy. Marek Szyszka urodził się 2 listopada 1968 r. w Chojnicach. Swoją twórczością artystyczną zadebiutował w roku 1993 wystawą ,,Nadzieje malarskie regionu". Był współzałożycielem chojnickiej sekcji plastyków, w latach 1999-2001 jej przewodniczącym. Był uczestnikiem ,a także organizatorem licznych plenerów malarskich. Swoje prace prezentował w wielu wystawach zbiorowych. Ostatnim wernisażem Marka Szyszki była wystawa w 2006 r. ,,Moja przygoda z kopiowaniem". Głównie interesuje go technika malarstwa farbami olejnymi i technika pastelu. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy olejne i pastele o różnej tematyce. Wśród przedświątecznego zabiegania warto na chwilę zatrzymać się i odetchnąć pięknem sztuki w nastrojowych wnętrzach kawiarni ,,Widokowa’’, w której można podziwiać prace Marka Szyszki, popijając znakomitą kawę lub smaczną, zimową herbatkę.

Wystawa czynna do 2 stycznia 2023 r.

Tekst Michał Leszczyński, fot. Z. Rudnik.

Tagi: