Szpital z akredytacją, jego dyrektor z roczną premią

Dodane: 2022-12-28

Chojnicki szpital pomyślnie zaliczył procedurę zdobycia tzw. akredytacji prowadzoną przez zewnętrzny podmiot. Natomiast jej dyrektor Maciej Polasik na wniosek Rady Społecznej, za zgodą Zarządu Powiatu, otrzymał nagrodę roczną w wysokości dwóch miesięcznych pensji.

Audyt był prowadzony pod kątem zbadania jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz poziomu bezpieczeństwa pacjentów. - Nasz szpital pomyślnie zaliczył ten przegląd i otrzymał tzw. akredytację. Dzięki temu od 2023 będzie z NFZ otrzymywał dodatkowo 1% do kontraktów na większość świadczeń. W skali roku może to być od 1 mln zł do 1,5 mln zł – przekazał portalowi Chojnice TV starosta Marek Szczepański.

Przekazał włodarz powiatu także, że w szpitalu odbyła się prezentacja możliwości modułowego robota medycznego pn. Versus. Jest on przeznaczony do wykonywania operacji laparoskopowych u pacjentów urologicznych chorych onkologicznie. Niestety, na razie NFZ oferuje zbyt niską refundację tych operacji, więc na razie w chojnickim szpitalu ich nie będzie. Ich koszt wynosiłby dla np. chorych na raka prostaty ok. 13 tys. zł.

Marek Szczepański podał także informację na temat przyznania przez Zarząd Powiatu, na wniosek Rady Społecznej szpitala, dyrektorowi Maciejowi Polasikowi rocznej premii. - Pan dyrektor od początku pełnienia swej funkcji nie otrzymał takiej nagrody. A wiadomo, że przez większość tego okresu była pandemia, w czasie tego okresu żadnego dodatku dyrektor nie miał. W tym czasie były tworzone nowe oddziały, powstawała specjalna zewnętrzna infrastruktura – uzasadnił starosta chojnicki.

Tagi: