Gmina Chojnice będzie miała aplikację wg wzoru dla Debrzna

Dodane: 2023-01-02

Urząd Gminy Chojnice stara się o mikrogrant na zakup aplikacji do zarządzania gminnymi drogami. Natomiast niedługo mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z gminnej aplikacji mobilnej.

W grudniu 2022 Wydział Programów Rozwojowych w UG Chojnice złożył wniosek o dotację na zakup aplikacji, która ma wspomóc zarządzanie siecią dróg gminnych. - Wypatrzyliśmy ją na platformie „Giełda Miejskich Technologii”. Jest ona systemem, który pomoże nam utrzymywać drogi gminne. Jej „sercem” jest interaktywna mapa z nimi, gdzie byłby komplet informacji o nich włącznie z istniejącym oznakowaniem pionowym i poziomym – przekazał lokalnym mediom na ostatniej (15.12) w 2022 roku konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice Robert Sawicki z Wydziału Programów Rozwojowych.

Przy okazji zapytaliśmy wicedyrektora tego Wydziału, czy Gmina przymierza się do uruchomienia gminnej aplikacji mobilnej. Na jednej z konferencji prasowych na początku 2022 wystąpiliśmy pierwszy raz z takim zapytaniem. Wtedy po niej przedstawiliśmy p.R.Sawickiemu rozwiązania stosowane przez miasto Chojnice (lokalna mutacja ogólnopolskiego wzoru) i Gminę Debrzno (dedykowana aplikacja).

- Mamy podpisaną umowę z firmą, która wykonała aplikację dla Debrzna. Nasza będzie na niej wzorowana. Kończymy jej wdrażanie, wkrótce będzie dostępna do pobrania w internetowych sklepach dla Androida i Apple. W tej chwili jesteśmy na etapie wprowadzania do niej informacji dotyczących istniejącej na terenie gminy Chojnice o bazie noclegowej, gastronomicznej, turystycznej. Współpracujemy przy tym z Promocją Regionu Chojnickiego. Planujemy ją zaprezentować mieszkańcom gminy podczas najbliższych zebrań, które rozpoczynają się w lutym 2023 roku – odpowiedział portalowi Chojnice TV Robert Sawicki.

Więcej w naszej relacji video z konferencji prasowej. Ilustracją są screeny z aplikacji mobilnej gminy Debrzno.

Tagi: