Jacek Wójcicki gwiazdą czerskich Młyńskich Kół

Dodane: 2023-01-17

Gmina Czersk od lat organizuje lokalną wersję powiatowych Dokonań Roku. Noszą nazwę „Młyńskie Koła”. Przed rokiem jego gwiazdą był Andrzej Sikorowski. W tym roku jest nią Jacek Wójcicki. Gala okolicznościowa odbędzie się w Rytlu 3 lutego o g. 17.00.

Ozdobne statuetki będą rozdane w pięciu kategoriach - Przedsiębiorczość, Sport i Rekreacja, Inicjatywa Społeczna, Nauka i Edukacja, Kultura. Jedno wyróżnienie, czyli Nagrodę Specjalną Burmistrza, oczywiście nominuje do niej i wręcza burmistrz Czerska Przemysław Biesek – Talewski. Do pozostałych kategorii nominacje mogli zgłaszać mieszkańcy gminy Czersk w siedzibie Urzędu Miejskiego od 14 grudnia do 5 stycznia 2023. Nominowany nie musi być mieszkańcem gminy Czersk, ale powinien działać na rzecz jej społeczności. Następnie Kapituła, w której skład wchodzą m.in. burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej, dokonują wyboru laureatów. Jej członkowie mają też prawo zgłosić inne kandydatury.

Gala odbędzie się w zmodernizowanym Domu Kultury w Rytlu. W ramach tego samego projektu inwestycyjnego jest remontowana siedziba Domu Kultury w Czersku. Bezpłatne wejściówki można uzyskać (maksimum dwie na jedną osobę) w DK Rytel i w CIT Czersk 20 stycznia od 16.00 do 18.00 lub do wyczerpania limitu.

Tagi: