W marcu kolejne podejście do budowy domu komunalnego

Dodane: 2023-02-10

W marcu br. Chojnicki TBS Sp. z o.o. ogłosi po raz drugi przetarg na wykonawstwo domu komunalnego o 24 mieszkaniach. Poprzedni sprzed roku miasto unieważniło ze względu na zbyt wysokie oferty.

Miasto Chojnice pozyskało na jego budowę ponad 6,2 mln zł rządowej dotacji, którą zarządza Bank Gospodarstwa Krajowego. Niestety, w 2022 oferty opiewały na ok. 9,8 mln zł, a kosztorys był w wysokości ok. 8 mln zł, więc został unieważniony. Burmistrz Arseniusz Finster ma nadzieję, że aktualnie wzrosły szanse na korzystniejsze oferty.

- Mamy rządową dotację, projekt domu, działkę na budowę, projekt drogi i umowę z TBS-em na prowadzenie tej budowy. Uzgodniliśmy, że budowa ma trwać do 12 miesięcy. Zasiedlanie poprowadzi wraz z UM Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Natomiast tzw. montaż finansowy dopniemy w ten sposób, że na budowę miasto przekaże, jako swój wkład finansowy, dywidendę otrzymaną z ZGM-u – przekazał portalowi Chojnice TV burmistrz Arseniusz Finster.

Budynek ma stanąć na osiedlu Kaszubskim przy ul. Karsińskiej. Będzie miał mieszkania o ok. 50 m2. Ok. 70% z nich, to dwupokojowe z aneksem kuchennym; pozostałe, to 3 - pokojowe.

Tagi: